Kolejne szkolenie już za nami

Posted by Marek | Posted in Szkolenia giełdowe | Posted on 28-04-2012 10:40 pm

3

Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział! Byliście fenomenalni, miło było przejechać taki kawał trasy do Gdańska by podzielić się wiedzą ze swojego warsztatu 🙂

Kolejna grupa adeptów mogła poznać ważne niuanse Ichimoku, których nie można znaleźć w żadnych polskich czy angielskich publikacjach. Cieszy fakt, że są osoby żądne praktycznej wiedzy i przyjechały do Gdańska z takich rejonów jak np. Szczecin, Świnoujście czy Kraków! Grupa była bardzo silna. Prym wiódł Aleksander, inwestor z ok. 20-letnim stażem giełdowym, który często zadawał bardzo dobre pytania i mogliśmy nawiązać wiele ciekawych dyskusji 🙂

Omówiliśmy błędy w rozumowaniu, które są propagowane przez pseudoznawców Ichimoku. Na własne oczy można było zobaczyć jak można ponosić straty stosując błędne podejście wyniesione w różnych for/blogów czy publikacji o pseudoichimoku.

Omówiliśmy różne metodologie logicznego ustawiania i przesuwania SL, tak by maksymalizować wyniki w zależności od kontekstu.

Czasami ktoś mówi, że rzekomo „Ichimoku nie działa”. Jak się naczytał o pseudoichimoku, to nie ma się co dziwić, że traci.

Ja ufam swojemu warsztatowi, dlatego nie stanowi dla mnie problemu rzucić czasem na blogu rybę, by każdy mógł skorzystać. Wszystko można zweryfikować przeglądając historię wpisów.

Które Ichimoku jest prawdziwe? Odpowiedź jest prosta: te, które działa 🙂 I takiego Ichimoku z ważnymi niuansami nauczam 🙂

Komentarze 3 komentarze

Szkolenie było bardzo dobre. Jestem bardzo usatysfakcjonowany.

Na plus:
1) Były podane ciekawe zależności, których faktycznie nie ma podanych w polskich źródłach
2) Bardzo dobry przekaz, nastawienie na pełne zrozumienie tematyki
3) Praktyczne wskazówki od praktyka rynku
4) Omówienie zagrania sygnalizowanego na blogu, czyli w praktyce pokazane, że dobrze zrozumiane Ichimoku działa i można na nim zarabiać
5) Kiedyś się przy tym uśmiechałem słysząc wyraz „niuanse”, ale rzeczywiście było sporo niezwykle istotnych niuansów 🙂 Diabeł tkwi w szczegółach. Omówione na szkoleniu szczegóły rzeczywiście nie są dostępne w innych źródłach pol/ang (przynajmniej się z nimi nigdzie indziej nie spotkałem).
6) Przedstawienie błędów merytorycznych jakie są rozpowszechniane w pol. publikacjach. Części się można domyślić samemu po prostu stosując to co opisane w pol. książce i widząc chudnący portfel. Innych błędów już niekoniecznie, a wiedząc jak coś działa poprawnie mamy dużą przewagę nad resztą. Dobrze, że znawca tej tematyki może korygować różne błędy, jakie trafiają nam do głowy z różnych źródeł.
7) Logiczne, spójne, rzeczowe i treściwe szkolenie

A teraz na minus, tutaj niestety też pojawiły się niedociągnięcia:
1) Szkolenie rozpoczęło się ok. 15 minut po czasie. Jestem za tym by nie czekać na spóźnialskich, tylko rozpoczynać o czasie.
2) Było zbyt mało śmietanki do kawy i skończyła się bardzo szybko
3) Zupa była taka sobie
4) Faktury wysyłane listem poleconym. Powinny być do ręki. W długi weekend listonosz może nie zastać adresata i potem jest bieganie z awizo.
5?) Nie wiem czy to minus, ale akces do grupy absolwentów wymaga odrobienia zadania domowego. Nie koniecznie każdy ma czas na zrobienie wymaganego ćwiczenia.

Gdyby nie minusy, całościowa ocena byłaby 10/10. Merytorycznie bardzo mi się podobało. Było istotnie więcej niż się spodziewałem za taką cenę. Organizacyjnie parę kwestii do poprawki.

Szkolenie polecam każdemu kto przebrnął już przez materiały innych twórców pol/ang o Ichimoku i zastanawia się dlaczego dalej traci pieniądze, a przede wszystkim dla tych, którzy jeszcze nie mają zaśmieconego umysłu 🙂 Nie będzie wtedy trzeba usuwać błędnych nawyków. Czas poświęcony na to szkolenie jest czasem bardzo dobrze spożytkowanym 🙂

hmmm , no to pojechałeś z tą śmietanką , zupy myślę że Marek też nie gotował.
A tak w ogóle bardzo dobre szkolenie .
Pozdrawiam

Przydałoby się szkolenie w Poznaniu 🙂

Verified by MonsterInsights