Oscylatory kontraktowe

Posted by Marek | Posted in kontrakty terminowe | Posted on 23-02-2012 9:12 pm

16

W ostatnich dniach otrzymałem sporo maili, gdzie często powtarzały się niektóre kwestie. W tym miejscu odpowiem na ciągle nurtujące pytania.

Po pierwsze, nie zamierzam komercjalizować sygnałów z obecnych oscylatorów i będą one dostępne za darmo u mnie na stronie. Czyli wszystko bez zmian. Po drugie, żadne oferty pośrednictwa przy sprzedaży sygnałów przez serwisy trzecie mnie nie interesują. Rynek kontraktów na wig20 jest na tyle płynny, że starczy dla każdego.

Sygnały więc dalej będą za darmo i nie bójcie się o to 🙂

P.S. Dziś, do wypełnienia się minimalnego zasięgu sygnału sprzedaży z 9 lutego, zabrakło 2pkt. Zamiast 60 oczek jest póki co tylko 58. Zobaczymy jak się to dalej rozwinie.

 

Komentarze 16 komentarzy

marku zaintrygowałeś mnie wypowiedzią że za dekadę ujawnisz wszystkie algorytmy i oscylatory w jakiejś publikacji 😉 (swoją drogą chwała tobie za ten pomysł 😉 )
ale idąc tą myślą czy mógłbyś ujawnić albo podpowiedzieć-cokolwiek-jakiś elementarny (przykładowy) algorytm lub oscylator.
może zapoczątkujemy wspólną burze mózgów i zbudujemy jakiś Zderzacz Hadronów 😉

Co prawda posiadam swoje własne uniwersalne narzędzie- bardzo proste i przetestowane, oparte na Ichimoku i do tego najważniejsze sprawdzające się w grze na fx . Doskonale Pana rozumiem.Pewne rozwiązania nie są na sprzedaż.Aby dotrzeć do sedna sprawy potrzebowałem wielu m-cy codziennych dogłębnych obserwacji,wyrzeczeń i testów.A z drugiej strony sama czysto ludzka ciekawość-jak Pan to zrobił,że tak fajnie działa? Chociaż w życiu nie zagrałem na naszych kontraktach na GPW-to teraz jestem w fazie testów GPW na MT4 i założeniach moich narzędzi i jak na razie sprawdza się i to jest to.Nigdy nie sądziłem,że jedno narzędzie może być tak uniwersalne dla wielu rynków przy zachowaniu oczywiście warunków brzegowych czasem odpowiednich dla indywidualnych walorów ,a czasem wręcz grup walorów.
Pozdrawiam

Co nieco będę pewnie uchylał rąbka tajemnicy. W dalekosiężnych planach są też spotkania grupy eksperckiej, czyli najlepszych traderów. Na takie spotkania będę rozdawał „dzikie karty” zatem jeśli one ruszą to na żywo porozmawiamy Marcel o tej tematyce 🙂

Dziękuję Panie Marku.

Sygnał wypełniony. Gratuluję !!!

Dzięki 🙂

Sygnał rewelacja 🙂 Panie Marku na moment obecny sytuacja dla mnie wygląda niejasno: dolar wybił się luką w dół, USA nie chce spadać a kontrakty u nas stoją w miejscu, banki u nas słabe. Coś z tej sytuacji można konkretnego wyczytać?
P.S Wiadomo coś bliżej o najbliższym szkoleniu „Esencja spekulacji”?

Proszę o kontakt na mój adres mailowy w sprawie szkolenia 😉

Jakiś przegląd rynków może w weekend zrobię.

Witam Panie Marku

Mam pytanie dotyczące oscylatora. Dał on sygnał sprzedaży na poziomie 2380 pkt. Rynek rzeczywiście zaczął spadać i nie dotarł on do poziomu 2320 tylko zawrócił osiągając poziom 2394. Teoretycznie sygnał nie jest poprawny gdyż z pewnością mogłoby nas wyrzucić na stopie jeśli go przesunęliśmy np na poziom wejścia lub ustawili trailing stop. Teraz oczywiście tp z sygnału zostało osiągnięte – a więc więc pytanie czy sygnał ten był prawidłowy ?
Pozdrawiam

Do czasu zanegowania sygnału ( o czym zawsze Marek pisze ) dany sygnał obowiązuje. Każdy ruch w górę traktujesz jako dar od losu na zajęcie lepszej pozycji 😉 Ja tak zrobiłam i jestem zadowolona 🙂

@M, ani razu nie zamknęliśmy się powyżej poziomu gdzie został dany sygnał sprzedaży a oscylator działa na interwałach dziennych, więc liczy się cena zamknięcia. Przeczytaj faq oscylatorów, tam jest wszystko. Ja wykorzystuję sygnały z oscylatorów w prosty sposób na swoje potrzeby. Jak jest sygnał sprzedaży, to pod żadnym pozorem nie biorę longów i sprzedaję te co mam. Jak jest wysoko, to nawet biorę shorty, ale nie trzymam na pełny ruch 60 pkt, tylko oddaję przy 40 😉 Ani razu nie straciłem grając z oscylatorem. Gram do 50 kontraktów.
pozdrawiam

chyba nie do końca tak jest jak piszecie… Na innym wątku zadałam pytanie: jeśli oscylator się ‘zrealizował’ to teraz zostajemy bez pozycji i patrzymy co dalej czy może kierunek jest nadal aktualny i tylko stawiamy ‘stop-loss’?
Odp Marka:
Marek says… on 27-02-2012 2:31 pm
Teraz można używać inne narzędzia lub czekać bez pozycji

@Dagny, tzn. miałem na myśli, że minimalny ruch został już wykonany i oscylator spełnił swoje zadanie. Jeśli jednak inne narzędzia z Twojego warsztatu sugerują by trzymać pozycję, to można przesuwać tylko SL 🙂
Oscylator jako jedno, osobne narzędzie kończy swoją misję. I w tym kontekście go rozliczamy 😉 Zasięg oczywiście może być większy, ale oscylator określa ruch minimum, który ma się zrealizować.

a no właśnie… zatem wszystko jasne – bardzo dziekuję 🙂

Dziękuję za odpowiedź. Z góry dziękuję za możliwą analizę w weekend.

Ja również dziękuje p.Marku

Verified by MonsterInsights