Koncentracja pozycji na S&P500

Posted by Marek | Posted in kontrakty terminowe | Posted on 17-01-2012 11:26 pm

27

Koncentracja pozycji na kontraktach na S&P500

Koncentracja pozycji na kontraktach na S&P500

Powoli trzeba nadrobić zaległości. Na początku zobaczmy co można wyczytać z ostatniego raportu koncentracji pozycji w USA.

O dziwo na początku peletonu byków są drobni spekulanci 🙂 Czy w połączeniu z dzisiejszą negatywną formacją świecową oraz ostatnim moim wpisie o S&P500 sugerującym ciekawy rejon cenowy możemy coś z tego wywnioskować? Po prostu trzeba być teraz bardzo czujnym 😉

Komentarze 27 komentarzy

Z raportu wynika, że wielcy spekulanci zamknęli swoje longi z zyskiem a mali spekulanci swoje shorty ze stratą (-:

Tak to już bywa 🙂 Widocznie mali chcieli zaoszczędzić na dobrym szkoleniu, a każdy skąpy dwa razy więcej traci 😉

Mam coś fajnego i pasującego do kontekstu. Historia z życia wzięta. Mój znajomek nie dał się namówić na szkolenie u Ciebie (Esencja spekulacji w W-wie, luty 2011, była super ekipa, warto było, nawet jestem na zdjęciu u Ciebie!).
Mówił nie bo „nie stać go”.
W 2011 mój znajomek stracił na kontraktach 28tyś, a na akcjach 4,5tyś.
Ja jestem na plus a zibi chciał zaoszczędzić 😀 Tak się to oszczędzanie chłopka roztropka skończyło.

Bardzo cenione są twoje analizy .Jestem tu z polecenia z blogu dobrego tradera!

Dobrze trafiłeś Janek. Ten blog bardzo mi się podoba, bo nie ma tu takiego bicia piany i chrzanienia od rzeczy jak to jest na innych blogach. Inni blogerzy pier* od rzeczy not stop to samo, dzień w dzień jakieś pierdoły. Ukrywają treść by zdobywać maile z zapisu do pełnej treści by potem te maile wykorzystać do prania mózgów by im dawać kasę za jakieś raporty czy inne pierdoły. Inni robią bicie piany dla tłumu, dla stada baranów. Są samozwańczymi ekspertami. Pokazują swoje zdjęcia niby dla prestiżu, opisują niestworzone historyjki jakiego to doświadczenia nie mają. Co chwila ich prognozy się nie sprawdzają lub unikają stawiania prognoz bo ble ble ble. Po prostu oni nie potrafią.

Pamiętacie jak z poziomu 3zł z hakiem, p. Marek określił zasięg Franka na 4,10zł ? Doszło perfekcyjnie. Więc jednak się da. Najlepsi to potrafią.

Za co cenię ten blog? Tutaj jest spokój. Tutaj są konkrety. Pan Marek pisze tylko wtedy, gdy jest coś ważnego. Podsyła nam masę cennych wskazówek. Informuje jedynie o ważnych rzeczach, przez co oszczędza nam czas. Ma fenomenalne czucie rynku. Jest praktykiem, którego wyniki możemy śledzić na bieżąco od lat. Nie boi się stawiać konkretnych prognoz, jak np. z Frankiem na 4,10. Jest ekspertem z krwi i kości. Od jakiegoś czasu czytam tylko i wyłącznie ten blog i jestem na duuuży + zarówno finansowo jak i we własnym rozwoju giełdowym. Ciesz się Janku, że tu trafiłeś.

Bafeto Sorosz zgadzam się z twoim wpisem i dziękuje za sympatyczne przyjęcie mnie na blog .Pozdrawiam serd….

Janku, ABS dobrze prawi 🙂 Jestem tu od daaawna i to mój ulubiony blog. Istny number one 🙂

Zjazdu spodziewałbym sie dopiero w przyszłym tygodniu bo jutro chyba kontrakty wygasają na S&P wiedz gruby nie odpuści….

a nie dopiero 12 marca?

http://stooq.pl/q/e/?s=es.f

Panie Marku bo coś nam światło zgasło, niby niedźwiedzie a jednak byki- może jakaś aktualizacja- są niepewności-ciekawie to wygląda na ichimoku… pozdrawiam

@Mario – cierpliwie czekajmy 😉 Minimum wzrostów już osiągnęliśmy jakiś czas temu. Reszta to premia od rynku 😉

Dzień dobry wszystkim

Panie Marku jak pan przewiduje kurs pary walutowej usdpln w tym roku jaki poziom możemy osiągnąć
Zaliczyłem przez ostatnie lata niezłą wtopę na funduszach i teraz zastanawiam się nad kupnem usd
Z góry dziękuję za odp i pozdrawiam

Hmm kupno dolara polecałem jak był po cenie ~2,7zł, gdzie sam się zaopatrywałem 🙂

No to jeszcze cierpliwie troszke poczekać Z planet mi wychodzi ze to bedzie 31 styczeń natomiast z dat zwrotów na 3 luty więc cierpliwości troszkę życze wszystkim!!!!!!!!

I poziomy które ja widze zgred nasz wiguś 2400, s&p 1350, dax 6500 i lecim w dół do prawie końca marca do poziomów z września/października

Zdradze jeszcze że pod koniec roku widze zgreda na 1400 pk jakby ktoś tak poczuł hosse w maju tego roku po odbiciu marcowym/kwietniowym Pozdrawiam wszystkich 😀

No tak tylko że ja jeszcze nie znałem twojej strony jestem tutaj od kilku dni ,wracając do mojego pytania odradzasz na obecną chwile zakup dolara?

Jak znajdę czas, to wrzucę co nieco na stronę 😉

Dzięki

Co do dolara moge powiedzieć ze osłabienie naszego indexu = osłabienie złotego do dolara

Panie Marku, no własnie USD/PLN… taki ładny ruch był z 3,52 do… dziś? 😉 jesteśmy na poziomach z początku grudnia, może widzi Pan tutaj zmianę kierunku? zgadzałoby sie z wypatrywaną korektą na S&P 🙂

Może przez weekend coś wrzucę 😉

Witam!
A można się przyłączyć do Państwa i wpisywać swoje przemyślenia?

No pewnie! Witamy na pokładzie 😉

” Hmm kupno dolara polecałem jak był po cenie ~2,7zł, gdzie sam się zaopatrywałem 🙂 ” – czy ten wpis można rozumieć że kupował Pan „fizycznie” dolara (w kantorze, banku) czy raczej chodzi tu o inwestowanie na forex’ie ?

Była spekulacja na instrumentach z dźwignią oraz był szturm na kantor by zrobić zapasy waluty na przyszłe podróże.
Część zysków jest już zrealizowana 😉 W archiwum są wpisy z tamtego okresu.
W podsumowaniu roku 2011 opiszę to bardziej szczegółowo 😉

Gratuluję realizacji zysków !!! 🙂

Jeśli już jesteśmy przy temacie instrumentów z dźwignią to jaką dźwignię uważa Pan za najbardziej optymalną (jeśli taka istnieje :P) .

Verified by MonsterInsights