Iwestowanie na różne sposoby

Posted by Marek | Posted in inne | Posted on 04-11-2011 11:59 am

8

Bardzo często utrwalany jest stereotyp, że wykształcenie to bardzo dobra inwestycja. Póki co u nas można studiować za darmo. Lecz w USA trzeba się liczyć ze sporymi kosztami. Gdybyście mieli do wyboru kupno Ferrari lub pójście na studia co byście wybrali?

Poniżej jest wyszperany w sieci obrazek, który dobitnie pokazuje jaką bańką spekulacyjną jest edukacja. Czy w Polsce jest tak samo? Zapraszam do wyrażania opinii a tymczasem dziś odcinam się od internetu na kilka dni by nacieszyć się pięknem Świata. Życzę udanego weekendu.

Komentarze 8 komentarzy

Zgadzam się, że studiowanie to nie najlepszy pomysł, a zadłużenie się na 10 lat to jeszcze gorszy 😉 Swoją armię wykształconych bezrobotnych z pretensjami do państwa też budujemy u nas w Polsce. Hej w końcu zwiększa to wskaźnik edukacji, więc to chyba znaczy że jest rozwój co nie? I można się pochwalić.
Jeden ze sposobów jak radzić sobie bez studiów można znaleźć w tym artykule: http://www.fourhourworkweek.com/blog/2011/09/29/8-steps-to-getting-what-you-want-without-formal-credentials/

Oczywiście nie nadaje się do wszystkich zawodów, jak chcesz zostać lekarzem to musisz za to zapłacić, albo póki co jeszcze u nas Polsce, wystarczy że zmusisz osoby nie studiujące (podatników) do tego 😉

Skąd te dane i czy są prawdziwe. Wolę się skupić na swing trading.

Czy nie czas na szorty?

Poprzednie dobre miejsce na shorty było pod opisywaną parę analiz wcześniej zaporą (okolice 2450pkt.). Można sobie na wykresie sprawdzić, że tamte shorty dały ponad 100 punktów.
Teraz nie wiem czy jest to dobre miejsce. Osobiście nie mam teraz żadnej pozycji na kontraktach. Wcześniej grałem zgodnie z wpisami na blogu, czyli shorty pod zaporą.

Jeśli pojawi się coś ciekawego, to dam znać. Jutro też jest dzień. Grajmy tylko wtedy, gdy jesteśmy pewni danej transakcji 😉 Mnie satysfakcjonuje nawet jedno wejście na kwartał i zabranie kilkudziesięciu punktów z kontraktów. Mam czas i mogę poczekać 😉

Wczoraj na CAC dziś silnie na NIKKEI pojawiły się niedźwiedzie wskazania na Ichimoku. Jak to wpłynie na resztę? Nie wiem. ja mam jeszcze krótkie.

Na ATX też niedźwiedzi znak.

Tak to był czas na szorty.

Zostaw komentarz