Oscylator kontraktowy 2.0 – rozliczenie sygnału

Posted by Marek | Posted in kontrakty terminowe | Posted on 03-10-2011 11:03 pm

6

Tym razem wyjątkowo po wygenerowaniu sygnału w ubiegłym tygodniu było blisko do jego zanegowania. Negacji jednak ostatecznie nie było i sygnał dalej obowiązywał.

Podczas dzisiejszej sesji ruch 60 punktów został zrealizowany (minimum sesji wyniosło 2125). Wskazanie oscylatora określamy, więc jako poprawne.

Statystyka oscylatora 2.0 na rzeczywistym rynku wygląda zatem następująco:

4 – poprawne sygnały (nastąpił ruch na co najmniej 60 punktów)

1– sygnał błędny (nie nastąpił zakładany minimalny ruch)
[wystąpił ruch na 57pkt – zabrakło 3 oczek do wypełnienia założeń, dlatego sygnał jest błędny, pomimo iż można było sowicie zarobić]

Dla przypomnienia na danych historycznych oscylator miał 100% skuteczność. Pomiędzy danymi historycznymi a teraźniejszością są jednak olbrzymie różnice, dlatego okres testowania na realnym rynku musi być długi. Pozwoli to na obiektywną ocenę skuteczności tego oscylatora.

Więcej o ich specyfikacji oraz o dotychczasowych sygnałach oscylatorów można przeczytać tutaj:

http://www.technikaichimoku.pl/2011/09/oscylatory-kontraktowe-background-faq/
http://www.technikaichimoku.pl/tag/oscylator-kontraktowy/

Ps. Oscylator wykonał już swój minimalny ruch. Jednak ja liczę na kontynuację spadków, zgodnie z wczorajszą analizą.

Komentarze 6 komentarzy

Pisałeś, że każde narzędzie ma swoją „datę ważności” (czy jakoś tak 😉 ). W takim razie jaka jest pewność, że po zakończeniu testów pozytywnie oscylator wciąż będzie się nadawał do gry?

Tego nigdy nie wiadomo. Tak samo jak nie wiesz czy parkując samochód jakiś ptaszek nie załatwi swojej potrzeby na jego szybie 😉

Jedno jest pewne, im dłuższy test na realnym rynku, tym więcej słabych stron będzie można wyłapać. Jeśli system nie 'wysypie’ się wcześniej, to jest także mniejsze prawdopodobieństwo tego by zrobił to w najbliższym czasie. Skoro coś działa przez dłuższy czas, to czemu tego nie wykorzystać? 🙂

Niemniej jednak zawsze musimy być świadomi, że system mechaniczny będzie miał zawsze swój koniec. Może to być miesiąc, rok, dwa lata, pięć lat.
Co nie znaczy, że nie będę tworzył nowych systemów na miejsce starych 😉

Witam. Pojawił się tu temat zanegowania danego sygnału oscylatora. Niestety czytając ich opisy nigdzie nie mogę znaleźć kiedy pojawia się negacja sygnału. Czy można prosić o kilka słów na ten temat?

Wiedziałam, że się uda 🙂

Brawo panie Marku dzieki temu sygnalowi udalo mi sie ladnie zarobic.
Oby tak dalej!

Verified by MonsterInsights