Rozliczenie oscylatora kontraktowego 2.0

Posted by Marek | Posted in kontrakty terminowe | Posted on 20-06-2011 8:42 pm

4

Czas podliczyć ostatnio wygenerowany sygnał oscylatora kontraktowego 2.0. (Wpis o sygnale:  http://www.technikaichimoku.pl/2011/06/ichimoku-kontrakty-terminowe-fw20m11-sygnal-z-oscylatora/ )

Zasięg spadku dla oscylatora 2.0 został osiągnięty, ale przy założeniu że zrolowałoby się pozycję (zamknęło shorty na serii czerwcowej i otworzyło shorty na wrześniowej), gdyż w ramach jednej serii nie udało się osiągnąć zakresu zgodnego z założeniami pracy oscylatora, czyli minimum 60pkt zysku.

Od sygnału sprzedaży na 2905 dotarliśmy najniżej do 2848. Daje to wynik 57 punktów. Założeniem oscylatora 2.0 jest dawanie sygnałów na ruchy minimum 60 pkt, czyli na serii czerwcowej brakło 3 punktów do spełnienia założeń.

Stawiam na uczciwość i pełną transparentność opracowanych systemów, zatem przyjmuję, że drugie wskazanie oscylatora kontraktowego 2.0 okazało się błędne (było 57 pkt zysku a miało być minimum 60pkt. zysku). Pomimo iż przy rolowaniu na wrześniową serię kontraktów, pełny zasięg zostałby osiągnięty z nawiązką, wolę się skupić jedynie na serii czerwcowej, tak by nie było żadnego kombinowania.

Statystyka oscylatora 2.0 wygląda zatem następująco:

1 – poprawne sygnały (nastąpił ruch na co najmniej 60 punktów)

1– sygnały błędne (nie nastąpił zakładany ruch)
[wystąpił ruch na 57pkt – zabrakło 3 oczek do wypełnienia założeń]

Komentarze 4 komentarze

Witam serdecznie.
A jakie sa Pana obecne krtotko i sredniotermionowe prognozy w stosunku do USD-PLN. Poydrawiam. Mirek.

Osobiście obstawiam wzrosty dolara. Po części już się trochę zrealizowały (licząc od punktu zwrotu wyznaczonego jakiś czas temu) i teraz to już bardziej kwestia pilnowania zysku.

Dziękuję. Mam podobne zdanie. Trzymam wobec tego od początku maja fundusz inwestycyjny dolarowy. Mirek.

No nie bądź taki skromny ;] Oscylator miał pokazać ruch minimum 60pkt, a nie ruch 60pkt w dwa dni ;] FW20 już 190pkt w dół bez żadnej korekty, więc nie przesadzaj z tym błędnym wskazaniem 😉