Srebro – poziom docelowy został osiągnięty

Posted by Marek | Posted in Surowce | Posted on 22-05-2011 11:19 pm

9

Srebro - interwał tygodniowy

Srebro - interwał tygodniowy

Ponad miesiąc temu sugerowałem, że w okolicach 48$ warto zamknąć przynajmniej część posiadanych pozycji:

http://www.technikaichimoku.pl/2011/04/srebro-analiza-techniczna-ichimoku/

Czas pokazał, że wytypowany poziom docelowy okazał się bardzo dobrym miejscem na realizację zysku.

Obecnie na interwale tygodniowym widać, że ostatni spadek zniósł 50% impulsu wzrostowego. Zatem ponownie znaleźliśmy się w nieprzypadkowym miejscu. Jeśli ktoś posiada jeszcze pozycje krótkie, to może pomyśleć nad częściowym ich zamknięciem. Wirtualny zarobek zostanie wtedy w części zmaterializowany. 😉

De facto mamy jeszcze teoretycznie gdzie spadać, lecz warto roztropnie zarządzać pozycją. Pozwoli to na zachowanie części wypracowanego zysku, w przypadku gdyby nagle rynek zmienił kierunek na przeciwny do tego, który aktualnie typujemy.

 

Komentarze 9 komentarzy

Mozna wiedziec jak wyglada sytuacja ze szkoleniami we Wroclawiu? Jakies sa jeszcze w planie na ten rok? Na dotychczasowych tegorocznych nie dalem rady sie pojawic:( Pytanie dotyczy szczegolnie bardziej zaawansowanych szkolen. Podstawy probowalem opanowywac w Gliwicach;) Pozdrawiam!

Hmm a termin wakacyjny jest dla Ciebie akceptowalny? Mogę coś w sierpniu zorganizować.
Na czerwiec mam bardzo napięty grafik. Cały lipiec przeznaczam na przyjemne spędzanie czasu daleko od domu, a w sierpniu jak wrócę będę miał trochę dni wolnych.
Pozdrawiam 🙂

Jak najbardziej! Sierpień bardzo by mi odpowiadał! Jeśli byłaby taka możliwość byłoby bardzo fajnie:)

Pozdrawiam i wypatruje informacji o sierpniu we Wro!:)

Zatem będziemy coś robili w sierpniu 🙂

Marek co sądzisz teraz o srebrze. Na dziennym chmura została nadszarpnięta ale notowania szybko do niej wróciły. Na interwale H4 natomiast do kompletu sygnałów na wzrosty brakuje tylko Chinkou Span nad chmurą. Myślisz, że to może być dobry moment na longi? Pozdr

Hmm lepszą strefą na longi był ten rejon, gdzie sugerowałem by wychodzić z krótkich 😉 Teraz to nie mam zdania i bym czekał na rozwój sytuacji 😉

witam

MAREK uważasz, że po spadkach srebra z 49 usd na 33-34 usd, teraz w momencie którym jesteśmy, do jakiego punktu odbijemy ? a może powrócimy zpowrotem do większych wzrostów i przebijemy szczyt ?

widzisz jakieś punkty , opory? punkty w których z obecnego odbicia/ wzrostu (dzisiaj już jest ok 37,5-38 usd) , punkty przy których moglibyśmy się zatrzymać i mogłaby nastąpić jakaś korekta? czy raczej przebijemy bez korekty 41-42 usd ?

dzięki za odpowiedź.

Na początku trzeba zwracać uwagę na zakres 38,9-39,6$. Co do reszty to musiałbym się bardziej zastanowić 😉
Za jakiś czas na pewno znów coś o srebrze napiszę.

ok dzięki 🙂

czyli sugerujesz, że przy tych poziomach ok 38,9 – 39,6 może nastąpić jakieś wahnięcie w dół lub lekka korekta?

kinjun jest na 41,20 usd myślisz, że dojdziemy do tego poziomu?
Jak będziesz miał trochę czasu to napisz jak przewidujesz rozwój sytuacji na srebrze w najbliższym tygodniu – 2 tygodniach.

dzięki

Verified by MonsterInsights