fw20m11 – analiza techniczna

Posted by Marek | Posted in kontrakty terminowe | Posted on 11-04-2011 9:04 pm

10

fw20m11

fw20m11

Mój oscylator kontraktowy od ubiegłego tygodnia już miał wrzenie sugerując bliskość punktu zwrotnego. Same jego wskazania nie są jedną podstawą do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Zwłaszcza, że jest to dopiero testowane na realnym rynku narzędzie i nie ma jeszcze wystarczającej liczby wskazań by ocenić go całościowo.

Abstrahując od wskazań oscylatora, ewidentnie mamy silny trend wzrostowy i każdy rozpoczęty spadek traktujemy jako korektę. Przynajmniej na początku. Zatem przy graniu shortów należy zachować czujność.

Technicznie rzecz biorąc ostatni szczyt co do milimetra pokrył się ze 161,8%  zniesieniem zewnętrznym Fibonacciego. Dodatkowo powstała negatywna formacja świecowa, potwierdzająca nieprzypadkowe umiejscowienie tego zniesienia. Jeśli wsparcie na poziomie 2887 punktów, zostanie pokonane, oczekiwałbym wtedy kontynuacji spadków. Ciągle jednak klasyfikowałbym je jeszcze, wyłącznie jako korektę ruchu wzrostowego. Dopiero przełamanie wsparcia na poziomie 2820 punktów, które koresponduje równocześnie z linią Kijun-sen, potraktowałbym jako potencjalne zagrożenie dla średnioterminowego trendu.

Komentarze 10 komentarzy

Marku, dziękuję raz jeszcze 😀

Michał

🙂

Witam Panie Marku
Ja mam pytanie trochę z innej beczki.
Co sądzi Pan o akcjach JWConstruction patrząc pod kątem Ichimoku? Czy jeśli przebije 15.08 – 15.10 PLN na dziennym są szanse na większy wzrost, czy raczej powróci pod chmurę?
Pozdrawiam
Ps. Gratuluje wydania b. dobrej ksiązki

Witam,
Zgadza się, jeśli zamkniemy się powyżej tego zakresu szansa na wzrost stanie się bardzo realna 🙂
Przyznam, że ta spółka znajduje się wśród spółek przeze mnie obserwowanych 🙂
Pozdrawiam i dziękuję 🙂
Marek

Od dawna nie było wpisu na temat wejść w spółki. Mam nadzieje, że w niedalekiej przyszłości podzieli się Pan jakimiś swoimi spostrzeżeniami.

Przyznam szczerze, że kilka wejść przegapiłem, gdy byłem w trakcie różnych podróży. Ciągle jednak monitoruję rynek i jak będę miał zamiar w coś wejść, to napiszę o tym z wyprzedzeniem. 😉

Witam Panie Marku

Ponownie wracam do JWConstruction. Dzisiaj cena zamknęła się powyżej 15.10. Sądzi Pan, że to odpowiedni moment na kupno? Można prosić o krótki komentarz.
Pozdrawiam

Jak się uporam ze świątecznymi sprawami, to wrzucę wykres 🙂
Pozdrawiam

Z góry dziękuje 🙂

Tak na marginesie, to obecnie głównie gram na opcjach. Mają one teraz bardzo dobrą passę i trzeba to wykorzystać na powiększenie funduszu podróżniczego.

Niestety ze względu na niską płynność jaka tam występuje, jeszcze nie czas na publiczne publikowanie przygotowywanych zagrań. Płynność jest tak mizerna, że po cenach które są atrakcyjne daję radę kupić średnio 1/10 tego co bym chciał. Liczmy jednak na to, że wkrótce zacznie się to zmieniać. Płynność rokrocznie wzrasta, lecz jeszcze sporo brakuje 😉

Jak tylko obroty na rynku opcji osiągną optymalny poziom i moja metodologia przygotowana na rynek opcji nie „przeterminuje się”, to z miłą chęcią będę publikował planowane transakcje na opcjach 🙂

Pozdrawiam