kontrakty terminowe fw20h11

Posted by Marek | Posted in kontrakty terminowe, literatura giełdowa | Posted on 21-02-2011 11:14 pm

10

fw20h11

fw20h11

Na kontraktach zatrzymaliśmy się na wsparciu, które według mnie ma swoją siłę.  Możemy się także doszukać tam harmonicznej formacji XABCD zbudowanej na współczynnikach Fibo 88,6% oraz 113%. Ewentualne przełamanie takiej zapory, nie powinno ujść bez echa.

Jako ciekawostkę dodam, że o formacjach harmonicznych i ich budowie będzie można przeczytać w mojej książce „Sukces na giełdzie. Tajniki i wskazówki największych polskich ekspertów giełdowych”. Opisał je tam Paweł Danielewicz, wybitny znawca tej tematyki. Książka będzie na półkach już w marcu ;).

Komentarze 10 komentarzy

nudy 😛

No dobra maruderze wygrałeś, zrobię szkolenie na Pomorzu 😛 … i zagramy w końcu w szachy 😉

Jak mam być szczery, to taki wykres to sam potrafiłbym wkleić na stronę. Brakuje naniesionych zniesień Fibo na załączonym obrazku o których później piszesz oraz oznaczonej XABCD. Taki wpis, trochę na odczepnego, który nawet nie zachęca do dalszej dyskusji..

a w szachy dam Ci wygrać, tak na otarcie łez 😉

Oj Krzysiu, mówisz że mam spaghetti zrobić z wykresu? Były naniesione, ale wykres był tak nieczytelny, że usunąłem. Ja lubię prostotę i czytelność 🙂 No i chyba jak jest niezaznaczone to zmusza do myślenia 😛
Dobra łobuzie, zdzwonimy się wieczorem. A do Sopotu przyjadę w maju, trenuj.

Jak dla mnie to analiza jest w porządku. Nie nawidzę bełkotu analityków, że tu bezrobocie ple ple ple, że tu setka formacji ple ple ple itp. Tutaj mam prosto i treściwie. Jest wsparcie potwierdzone harmonicznym XABC. O to mi chodzi. O esencję. Dziś mogłem samemu to przemyśleć i zagrałem na wzrosty. Kieszonkowe na drobne wydatki już jest 😉 Ot co.

szachu, szachu czepiasz się … wpis jest ok, a jak jesteś rządny dyskusji to na pudelku się coś znajdzie.

Spokojnie nie przesadzajmy. Szach jest spoko 🙂
Nie mogłem napisać wprost, że zamierzam brać L, bo każdy sam musi podejmować decyzje. Przedstawiłem swój rejon silnej zapory. Nie znaczy jednak, że ona ma wytrzymać. Dlatego obowiązkowy SL musi być. Jeśli ktoś trafnie wyciągnął wnioski z wczorajszej analizy lub zrobił własną i ma pozycje długie, to polecam podnosić SL.
Ja tak zrobiłem. Rynek może wykonać gwałtowny zwrot i zysk się zgubi. Lepiej niech SL przypilnuje część zysku. Gram zgodnie z zasadą „Nie pozwól by zysk zamienił się w stratę”.
Powodzenia

Na lody już jest, choć ja polecam saunę. Lody są niezdrowe 🙂

Parę groszy zawsze się przyda 😉

Nie przepadam zbytnio za grą na kontraktach terminowych, ale od czasu do czasu ją uznaję. Dziś podsuwam wyżej stopa dla pozycji długiej na 2670. Niech w razie czego jest na lody 😉