Kontrakty terminowe fw20h11 + nowe wskazanie oscylatora

Posted by Marek | Posted in kontrakty terminowe | Posted on 18-01-2011 8:14 pm

5

fw20h11

fw20h11

Dzisiejsza sesja sprawiła, że oscylator ponownie wszedł w obszar wykupienia. Sugeruje tym samym zbliżanie się do szczytu. Wygenerowanie nowego sygnału implikuje oczywiście rozliczeniem poprzedniego. Niestety po raz kolejny, ostatni sygnał oscylatora się nie spisał zgodnie z założeniami (rozpiętość pomiędzy szczytem o dołkiem wyniosła 173 pkt., a oscylator powinien sygnalizować bliskość ruchu minimum 200 pkt.). Kolejny sygnał należy uznać więc za błędny, gdyż nie spełnił założeń. Statystyka wskazań oscylatora na realnym rynku wygląda następująco: 1 sygnał poprawny oraz 3 sygnały błędne.

Albo jest taki silny trend, albo oscylator czeka na kolejne poprawki.

Bardziej stawiałbym na to, że należy dalej pracować nad algorytmem oscylatora. W ekstremalnym wariancie może się okazać, że taki algorytm jest nie do stworzenia. Mam jednak nadzieję, że da się coś takiego opracować.

Natomiast patrząc na wykres, pod kątem techniki Ichimoku, w dalszym ciągu jest bardzo bycze nastawienie do rynku. Zostaje zatem bez zmian komentarz z 12.01.

Podchodzimy co prawda pod silne rejony oporowe, gdzie na spadkach istnieje możliwość ugrania wielu punktów, lecz mimo wszystko branie shortów jest w dalszym ciągu walką z trendem. Jeśli ktoś się na nią decyduje, musi bezwzględnie pamiętać o obowiązkowym stopie. Nie jest również wskazane  zajmowanie zbyt dużych pozycji.

Komentarze 5 komentarzy

Sugerując się tym wpisem + ichimoku na interwale 15 minut, zaraz po przecięciu kijun-sen z tenkan-sen otworzyłem pozycje krótką po 2801, długo nie minęło a kurs 27pkt niżej;] Zastanawia mnie czy wskazania oscylatora nie zbiegają się jakoś z datami zwrotu które pan Zbigniew wyznacza. Może do oscylatora warto było by dodawać jako potwierdzenie sygnału właśnie te daty. Podobno nie należy sugerować się wskazaniami tylko jednego wskaźnika, czemu tu miało by być inaczej więc dobrym potwierdzeniem, które zagwarantuje ruch co najmniej 200pkt jeszcze zanim trend się odwróci były by właśnie te daty.

No właśnie wczoraj się zorientowałem, że wskazanie oscylatora pokryło się z datą zwrotną Zbyszka 🙂 Ja tylko skromnie 1 kontraktem grałem na spadki, bo to walka pod prąd. Mimo wszystko jednak się opłaciła 🙂

A jednak, znalazłem właśnie wpis pana Zbyszka z wczoraj: „Cykl Masaja ma dziś, 18 stycznia 1713. także dziś jest 98 dzień od 12 pażdziernika. A więc byłby odpowiedni czas na zwrot.[…]”

Czy mi się wydaje czy kontrakty przebiły właśnie obszar hmmm… chmury? Jakie są dalsze implikacje tego faktu? Zakładamy niedźwiedzią skórkę? 😉

I czy można prosić o rzut oka na KGHM by Ichimoku?

Dziękuję, pozdrawiam z Wielkopolski

Michał

Dochodzi 10:00 i postanowiłem zamknąć swojego shorcika. Zarobek jak na grę pod prąd mnie satysfakcjonuje. Pozostaję znów poza rynkiem w roli obserwatora 😉

Verified by MonsterInsights