Kontrakty terminowe fw20h11 – Ichimoku

Posted by Marek | Posted in kontrakty terminowe | Posted on 29-01-2011 6:50 pm

10

fw20h11

fw20h11

Sytuacja na rynku terminowym robi się coraz bardziej intrygująca. Kto wie, może w końcu mój oscylator kontraktowy przełamie złą passę i zrealizuje się minimalny zasięg jego wskazań (200 pkt.). Póki co pierwsza setka w dół już się zrealizowała. Jesteśmy więc w połowie drogi do celu.

W dalszym ciągu jednak istnieje szansa na kontratak byków. Pozostawanie ponad linią trendu daje im ciągle nadzieję.

Technika Ichimoku natomiast systematycznie wykazuje oznaki słabości rynku. Do kompletu niedźwiedzich wskazań brakuje już tylko paru elementów układanki.

Komentarze 10 komentarzy

Jako że jestem początkujący w tym temacie i uczę się, mam pytanie – czy do techniki ichimoku można stosować oscylator stochastyczny z wyznaczonymi poziomami wykupienia i wyprzedania oraz RSI?Jak wyglądają wtedy wskazania?

Możesz używać takich narzędzi jakie tylko Ci pasują 🙂 Ważne by na nich systematycznie zarabiać 😉

a Pan podpiera się jeszcze dodatkowymi narzędziami?

Mam parę własnych autorskich narzędzi + oczywiście klasyczna AT 😉 Musisz wyczuć, co Ci odpowiada i się tego trzymać. Jeśli dobrze się czujesz z RSI to śmiało go używaj. Jest bardzo dużo narzędzi. Ważny by nam pasowały 😉

Marku, co sądzisz o tym że odbijemy się od około 2655 (ewentualnie 20 pkt niżej ) i wyjdziemy na nowy szczyt do max 2850 w przeciągu trzech tygodni.
takie moje zdanie

Mnie się wydaje, że może nastąpić kontra z przedziału 2660-80 pkt., ale najpierw musimy pokryć dzisiejszą lukę otwarcia. Po jej pokryciu obstawiał bym ewentualny wzrost do górnej krawędzi chmury. Dopiero później bym brał pod uwagę 2760-70 pkt (m.in. 61,8% Fibo).
Jeśli zapora 2760-70pkt. będzie zbyt słaba to jak najbardziej możliwy jest atak na nowy szczyt 🙂

Pozdrawiam
Marek

Dziś byki pokazały że mają nie tylko rogi ale i jaja 😀 No bo z rana jaja były niezłe – dolne widły na PEO i takie tam historie 😀
Na wykresie dziennym narysował się ładny młot. Z tego co czytam na forach to coraz więcej osób skłania się do tego, że ostatnia 5-tka będzie klinem, przy czym dziś zakończyliśmy 2-kę, a więc przed nami wzrosty na 3-ce.

Czy tak będzie? Czas pokaże.

Pozdrawiam

Michał

Otóż to 😉

Marku miałeś rację odbiliśmy się z przedziału który podałeś. Ja miałam nadzieje że troszkę (postraszą) nizej ale w porę połapałam się i jeszcze wczoraj podpięłam się do ruchu.
Chcę zaznaczyć że niema co liczyć na większą korektę, w końcu giełda jest w fali trzeciej gdzie korekty są płytkie i krótkie. Być może jeszcze trochę bedziemy tkwić w konsolidacji 2600-2800 ale wybicie będzie górą
😉

@Marie

Nie jestem pewien czy wybicie nastąpi górą. Moim zdaniem jest coraz mniej miejsca na wzrosty i solidna korekta się należy jak psu zupa 🙂

W dłuższym terminie widzę to tak: http://www.bankfotek.pl/view/880312

Michał

Verified by MonsterInsights