Rozliczenie oscylatora kontraktowego

Posted by Marek | Posted in kontrakty terminowe | Posted on 02-11-2010 3:45 pm

9

Mój oscylator kontraktowy ponownie podchodzi do rejonu wykupienia, gdzie (najprawdopodobniej dziś) ponownie wejdzie w ten rejon. Będzie to jego kolejny sygnał, dlatego należy rozliczyć jego poprzednie wskazania.

Odnoszę się do wpisu http://www.technikaichimoku.pl/2010/10/648/, kiedy to oscylator dotarł do górnych wartości rejonu wykupienia.  Mieliśmy tego dnia maksimum na poziomie 2708 pkt.  Następnie w przeciągu czterech sesji doszliśmy do minimum dziennego na poziomie 2609 pkt. Daje to 99pkt. spadek.

Założenia oscylatora są takie, by wskazywał na możliwość wystąpienia ruchu minimum 200 punktów. W tym wypadku było to tylko 99pkt., więc należy uznać jego wskazanie za niepoprawne.

Statystyka wskazań na realnym rynku wygląda zatem następująco:
1 trafne
1 błędne

Te testy na realnym rynku dodatkowo pokazują jak to jest, gdy bazuje się wyłącznie na testach na danych historycznych. Mój oscylator miał na danych historycznych, bagatela, 100% skuteczności. Drugie wskazanie na realnym rynku jednak bardzo szybko rozwiało optymizm. Realny rynek bardzo szybko pokazał ile warte jest bazowanie tylko na testach na danych historycznych. Uważajcie na naciągaczy, co oferują swoje mechaniczne systemy niezweryfikowane na realnym rynku. Na historycznych danych mogą oni działać cuda, a potem rynek pokazuje kto tu rządzi. No i wiadomo kto za testy ich systemu zapłaci.

Ja czekam teraz na kolejne wskazania oscylatora, tak by dostać kolejne wyniki.

Jednocześnie dodałem mu kilka usprawnień. Teraz będzie miał jeszcze bardziej doprecyzowany zakres wartości krytycznych i zobaczymy jak sobie będzie dalej radził.

Komentarze 9 komentarzy

Można wiedzieć jaka byłą częstotliwość tych sygnałów i w jakim timeframe?

Pierwszy sygnał na rzeczywistym rynku był 30 sierpnia i w górne wartości wykupienia wszedł 13 października. Dziś po raz kolejny wszedł w rejon wykupienia. Jego zadaniem jest zlokalizować pkt. zwrotny. Jak wiesz szczyt absolutny na D1 jest też szczytem na H4, H1, M10, M5 itp. Timeframe nie gra tutaj roli. Liczy się obszar szczytowy lub dołkowy po którym nastąpi ruch minimum 200pkt 😉

Może źle zadałem pytanie chodziło mi o dane historyczne. Ile ich było, jak często występują. Przypuszczam że skoro mają łapać ruchy po 200 pkt to wiele ich nie było.

Na danych historycznych były 44 sygnały trafne (100%) przez ostatnie 10 lat.

Tylko oscylator nie ma łapać każdego ruchu po 200pkt. W wielu przypadkach, gdzie nastąpił taki ruch oscylator nic nie sygnalizował.

Ma on działać tak, że jak on wskaże na potencjalny obszar zwrotny, to powinien być potem ruch minimum 200pkt.

Dziś oscylator doszedł do dolnej granicy wartości krytycznych poziomu wykupienia.

Oscylator kontraktowy zmierza teraz powoli w kierunku górnych wartości krytycznych poziomu wykupienia 😉

Witam!Pozycje S już zajęte?Co pokazuje oscylator?

Witaj MAX
Oscylator jest dalej w poziomie wykupienia. Obniżył się tylko trochę. Miałem przez kilka sesji pozycje krótkie, ale już ich nie mam. Teraz będę próbował złapać jakiegoś z wyższych poziomów. Jak się nie uda to pozostanę poza rynkiem.

Ja cały czas poza rynkiem.Wcześniej poniosłem dotkliwe straty.Czekam na Twoje szkolenie w okolicach Warszawy.Dzięki za odpowiedź.Pozdrawiam!

Zostaw komentarz

(Spam oraz trolling nie przejdą)