Kontrakty terminowe – analiza Ichimoku

Posted by Marek | Posted in kontrakty terminowe | Posted on 16-07-2010 8:35 am

4

Ichimoku_fw20u10

fw20u10

Zainicjowany przez kupujących 1 lipca ruch wzrostowy powoli traci impet. Otrzymaliśmy dwie świece o negatywnej wymowie, które pojawiły w rejonie górnej krawędzi Kumo. Jest to nieprzypadkowy rejon cenowy, zatem w tym miejscu jest ciekawa możliwość zawierania transakcji. Bliskość górnej krawędzi sprawia, że w tym miejscu można wziąć pozycje krótkie, ze stopem powyżej przedwczorajszego maksimum. Można je brać ze względu na optymalny stosunek zysku do ryzyka. Pamiętajmy też, że wybicie z chmury górą na wysokim obrocie wygeneruje nam sygnał kupna. Jest to więc bardzo ciekawy rejon wart obserwacji.

Reasumując, w obecnym rejonie można wziąć shorty ze stopem powyżej przedwczorajszego maksimum, który nie będzie w przypadkowym miejscu ze względu na obecność górnej krawędzi chmury. Jeśli ten stop zostanie wybity, a do tego obroty będą na przyzwoitym poziomie, to otrzymujemy sygnał kupna. Będzie wtedy można wziąć longi, ze stopem poniżej górnej krawędzi chmury.

Komentarze 4 komentarze

Panie, zgodnie z radą wziąłem 4 shorty, są po 2423, ze stopem 10 pkt. Czuję że to będzie dobry utarg 🙂 Dzięki wielkie za to co robisz. Jak już wyremontuję dom i zostanie mi gotówki to masz jak w banku, że zgłoszę się do Ciebie po szkolenie 🙂

Dobry człowieku,
w jakim programie rysujesz takie ładne wykresy?

Skrypt do kreślenia wykresu w technice Ichimoku jest moim autorskim narzędziem. Integruję go z programem Amibroker.

Dziękuję za odpowiedź, choć nie jest ona pocieszająca. Do ostatniej chwili wątliła się we mnie nadzieja na darmowe rozwiązanie. W końcu tyle tych indeksów dają gratis, że bez leksykonu nie podchodź.

Dobrze zatem, w wolnej chwili wyhoduję sobie tą kurę. I to bez Amibrokera.