EuroDolar – analiza techniką Ichimoku

Posted by Marek | Posted in FOREX | Posted on 12-07-2010 10:38 pm

8

Para walutowa eur/usd

Para walutowa eur/usd

Na głównej parze walutowej EUR/USD doszło do ciekawej sytuacji. Byki zapędziły się w głąb chmury, lecz widać ich osłabienie. W najbliższych dniach powinno dojść do rozstrzygnięcia. Abstrahując jednak od tego czy uda im się ją pokonać czy nie, jest obecnie dobre miejsce do rozważenia wzięcia pozycji krótkich.

Jest dobre dlatego, że stosunek zysk/ryzyko jest optymalny. Górna krawędź chmury stanowi silny bastion zatem ustawienie stop loss’a (SL) powyżej niej będzie rozsądnym rozwiązaniem. Potencjalne przebicie takiej zapory potwierdzi ambicje byków, więc SL tam ustawiony uchroni nasz portfel przed stratami.

—–
Ps. Proszę też czasem zerkać na komentarze, gdzie podaję też niekiedy jakieś wskazówki dotyczące analizowanego wykresu.

Komentarze 8 komentarzy

Dawno tu nie zaglądałem, ale coś mnie skusiło i wszedłem wczoraj o 2:00 w nocy (czyli w sumie dzisiaj).
Wynik tego jest taki, że siedzą teraz 2 shorty na eur/usd każdy po 2 loty z 1,2610. Klepiąc ten koment przestawiłem stopa na 1,2598. Jak go grubas zetnie to będzie z tej zabawy około 1200 zł do przodu.

Gratuluję wiedzy i apeluję – pisz częściej !

Pozdrawiam serdecznie!!!

Ja też przyłączam się do apelu 🙂

Do tego wygląda na klasyczną korektę ABCD, w której |AB| równe |CD|. A do tego znaleźliśmy się tuż pod dziennej MA 100.

Dla przypomnienia dopowiem, że wybicie górą z chmury na odpowiednim obrocie, będzie sygnałem kupna. W zależności od preferowanego ryzyka można wejść, lub poczekać na ruch powrotny i oczekiwać testu chmury – tym razem od góry 😉

No właśnie, na klasyczym ustawieniach Ichimoku wciąż jeszcze pozostajemy w chmurze (wykres dzienny), co więcej ruch od 29 czerwca wygląda jak pełna piątka (dziś ostatnia piąta fala po wybiciu konsolidacji), czylli wszystko by się zgadzało, że spadek nie został jeszcze zanegowany.

Wkrótce przestawię na klasyczne ustawienia, bo kończę teraz fazę testów na tych parametrów i później będę wyciągał ze zgromadzonych wyników testów obfite wnioski.

O, to liczę, że dostąpimy zaszczytu poznania tych wniosków 🙂

Tak dla przypomnienia zaznaczę, że nastąpił silny sygnał kupna na EUR/USD i jeśli ktoś nie wszedł na wybiciu, to lepiej opanować emocje, by nie brać longów na lokalnej górce.