FW20M10

Posted by Marek | Posted in kontrakty terminowe | Posted on 15-04-2010 9:32 pm

2

fw20m10

fw20m10

Zbliżyliśmy się dziś do bardzo istotnego poziomu 2600, w którym koncentruje się między innymi 50% zniesienie Fibonacciego całej ostatniej dużej fali bessy. Jest to w moim odczuciu bardzo silny poziom techniczny i osoby preferujące agresywny trading mogą wykorzystać fakt nieudanego ataku byków na ten opór, by otworzyć drobną ilość pozycji krótkich, ze stopem powyżej dzisiejszego szczytu.

W tym miejscu zamknąłbym również większość pozycji długich, a dla pozostałej części przesunął zlecenia zabezpieczające nieco poniżej dzisiejszego minimum. Po pokonaniu owego minimum otworzyłbym też nieco pozycji krótkich ze stopem powyżej dzisiejszej ceny zamknięcia, gdyż zejście poniżej tego poziomu sugeruje możliwość pogłębienia się korekty spadkowej i dojścia nawet do niebieskiej linii Kijun-sen, znajdującej się obecnie poniżej 2490.

Przebicie oporu przy 2600, zasugeruje nam natomiast, że korekta spadkowa dobiegła końca wcześniej. Będzie można wtedy po przebiciu wyżej wymienionego oporu ponownie uzupełnić pozycje długie.

Komentarze 2 komentarze

Mi się wydaje, że dzisiejsza czarna świeca to była wystarczająca korekta intraday. Od jutra robimy kolejne szczyty, a po niedzieli będziemy już pukać pod 2700. Błędem jest więc zamykać tu L. Wręcz dzisiejszy dzień był dobry na branie longów, niżej już nie będzie.

Jednak się okazałom że niżej będzie p. Yuppie.

Verified by MonsterInsights