Kontrakty terminowe fw20m10

Posted by Marek | Posted in kontrakty terminowe | Posted on 19-03-2010 7:17 pm

2

fw20m10

fw20m10

Dziś po raz pierwszy przyjrzymy się czerwcowej serii kontraktów terminowych na indeks wig20 pod kątem techniki Ichimoku.
Na wykresie można łatwo zauważyć, że opuściliśmy obszar chmury generując sygnał kupna, jednak świeca jaka powstała podczas wybicia sugeruje, że siły w obozie byków wyczerpują się. Kolejne dwie świece potwierdziły tę hipotezę. Obecnie spodziewałbym się jeszcze jakiegoś pogłębienia spadków, gdzie możemy dojść nawet do okolic 2400. W tym miejscu posiadacze pozycji krótkich będą mogli zamknąć swoje pozycje i w tym miejscu wziąłbym również pozycje długie oczekując testu szczytu z 20 stycznia, czyli dojścia do oporu w rejonie 2515. Jest to według mnie jeden z najbardziej prawdopodobnych wariantów i zaznaczyłem go na wykresie.

Zlecenia zabezpieczające dla tak otwartych pozycji długich ustawiłbym kilka punktów poniżej 2400.

W przypadku dojścia do okolic 2515 będzie można zamknąć połowę pozycji długich i przesunąć zlecenia zabezpieczające dla pozostałych w rejon 2470. Osoby preferujące agresywne strategie będą mogły otworzyć w rejonie 2515 pozycje krótkie, gdyż z tego miejsca można się spodziewać jakiejś korekty. Przy czym koniecznie należy pamiętać, że średnioterminowo dalej przewagę mają pozycje długie i po korekcie możemy zobaczyć nawet więcej niż 2515.

Komentarze 2 komentarze

Moje gratulacje, wszystko poszło prawie jak po sznurku. Przyznam się, że myślałem że herezje wypisujesz z tym testem 2515pkt, a jednak tu doszliśmy. Anyway podaj nr konta przeleję Ci pare groszy bo zasługujesz 😉

Zwykłe dziękuję wystarczy, cieszę się że mogłem pomóc 🙂

Verified by MonsterInsights