Szkolenie giełdowe „Esencja spekulacji”: Katowice (09.07.2022), Warszawa (16.07.2022)

Posted by Marek | Posted in Szkolenia giełdowe | Posted on 23-06-2022 7:34 am

13

Dziś oficjalnie otwieram zapisy na Katowice oraz Warszawę.

Na szkoleniu bazowym „Esencja spekulacji” pokażę to, co sam używam na co dzień, więc zamiast omawiania setek metod z dziesiątek opasłych tomów, skupimy się na zwięzłym zestawie tego, co wybrałem w trakcie żmudnego, wieloletniego odsiewu pośród setek rozmaitych narzędzi. Przeładowanie wiedzy i mnogość metod, sprzyja mętlikowi i błędnym decyzjom, także na szkoleniu będzie sama esencja: tylko i wyłącznie to, co stosuję na co dzień.

Pokażę, których metod używam w zależności od fazy rynku, gdyż każda metoda ma swoje okresy przydatności i stosowana błędnie, przyniesie łomot dla portfela. Pokażę konkretnie czego używam do łowienia perełek po dynamicznych spadkach i co dało w połowie marca 2020 ogromną liczbę sygnałów kupna w okolicy dołka.

„Esencja spekulacji” to szkolenie bazowe, gdzie pokazuję niezbędne w fachu giełdowym rzeczy począwszy od selekcji walorów, momentu zakupu, ustawianiu SL poprzez prowadzenie zajętej pozycji. Dochodzi do tego autorska metoda precyzyjnego odsiewu walorów, pomagająca oszczędzać czas.

Przedstawiam to, co stosuję na co dzień, a próbki owej wiedzy pozostawiam na blogu, by każdy mógł z danej ryby skorzystać i na własne oczy przekonać się jak to wygląda w praktyce. Blog ma także za zadanie udowodnić, że grając na giełdzie da się regularnie i nieprzypadkowo zarabiać. Jednak wszystko wymaga odpowiedniej dyscypliny, pokory i cierpliwości.

Zaznaczam jednak, że pod żadnym pozorem nie można liczyć na otrzymanie Graala giełdowego, który będzie pozwalał na grę o każdej porze dnia i nocy na dowolnie wybranym walorze! Używana przeze mnie metodologia związana jest z grą pozycyjną bazującą na cierpliwym wyczekiwaniu na punkty zwrotne.

W giełdowym rzemiośle stosowanie się do wytycznych to podstawa. Czasem trzeba czekać nawet tygodniami na wypełnienie wszystkich warunków, ale w tym fachu pieniądze płyną „od aktywnych do cierpliwych”.

Chodzi o to, by pozycje zajmować rzadziej, ale za to, by jakościowo były jak najlepsze, dzięki czemu można długo konsumować dany ruch. Zamiast licznych transakcji po kilka procent, wolę zagrać tylko parę razy, ale na dużo większą skalę.

Jest nierealne, by rynek każdego dnia dawał niesamowite okazje inwestycyjne, także różni się to od typowej pracy na etacie, kiedy co miesiąc jest wypłata.

Po szkoleniu nie zabraknie także zadania domowego, które pomoże utrwalić wiedzę i wskaże aspekty, nad którymi trzeba wzmożenie popracować, gdyż wybiórcze stosowanie się do metodologii jest jak wybiórcze stosowanie się do sygnalizacji świetlnej na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Kilka razy może się uda przejechać, ale prędzej czy później rozpędzony pociąg dokona aktu zniszczenia i choć na giełdzie będzie to jedynie spustoszenie portfela, to chyba lepiej nie pozwalać sobie na lekceważenie kluczowych reguł (zwłaszcza wytycznych związanych z zarządzaniem kapitałem).

Cena 5600zł + 23% VAT. Zgłoszenia przyjmuję pod adresem: marek (małpa) technikaichimoku.pl W treści proszę przesłać komplet danych potrzebnych do wystawienia faktury VAT, którą otrzymuje każdy uczestnik (imię, nazwisko, adres, w przypadku firm także nr NIP).

Do udziału w szkoleniu „Esencja spekulacji” wymagane jest doświadczenie w składaniu zleceń kupna/sprzedaży na rynku rzeczywistym (trzeba znać obsługę swojego rachunku maklerskiego i mieć zawartą co najmniej jedną transakcję prawdziwymi pieniędzmi, by móc empirycznie doświadczyć jak istotną rzeczą w grze giełdowej są emocje) oraz trzeba znać podstawy obsługi dowolnej aplikacji do analizy technicznej ( trzeba wiedzieć gdzie można znaleźć bieżący wykres i jak po nim rysować).

10.07.2022 (Katowice) oraz 17.07.2022 (Warszawa) odbędzie się natomiast szkolenie z Techniki Ichimoku, które jest przeznaczone dla osób, które w poprzednich latach odbyły szkolenie bazowe – „Esencję spekulacji”.
Zgłoszenia na: marek (małpa) technikaichimoku.pl

Komentarze 13 komentarzy

Wiem, że szkolenie wartej każdej ceny, ale to jest więcej niż połowa mojego portfela na gpw 🙂 Czytam Twojego bloga od ponad dziesięciu lat i kojarzę, że wtedy szkolenia były w okolicach 2-3 tys pln, i wtedy też to było dla mnie sporo 🙂 Życie giełdowego leszcza nie jest proste 😉 (info dla władców klawiatur pędzących mi odpisać: to nie hejt lub trolling, tylko luźna dygresja z odrobiną humoru)

I po 10 latach portfel masz mniejszy niż 4k pln? Przecież odkładanie 100 pln miesięcznie to 12k po 10 latach nie mówiąc o zainwestowaniu tego.

sierpień 2013 => 2800zł netto. 9 lat, inflacja 100% 🙂 ciekawe czy esencja spekulacji jest ujęta w rządowym koszyku 😀

Jaka inflacja 😀

9 lat temu byłem osobą z o 9 lat mniejszym stażem giełdowym. 🙂

W każdej dziedzinie im większe doświadczenie, tym większa wartość. :)))

Moze glupie pytanie na tym etapie jeszcze trwaja zapisy ale kiedy nastepne? 🙂 ja termini niestety nie ogarne – prosze o wiesze wyprzedzenie jezeli mozna next time.

Nie wiem czy to możliwe. 😉

Faktycznie trochę drogo jak za jeden dzień szkolenia 🙁 Będzie chociaż jakis catering?

:)))

W końcu termin na Ichimoku mi pasuje! Już nie mogę się doczekać.

Esencja Spekulacji była najlepszym szkoleniem na jakim byłem, a mam ich na koncie wiele.

Jakby ktoś był ciekaw moich wrażeń, zapraszam na mój blog
https://krawczykmich.home.blog/2020/01/28/esencja-spekulacji-oczami-krawczyka-recenzja-szkolenia/

Michał

@Staszek @Szarlej
Jak ktoś nie ma niech nie idzie. Sam CPS pokazuje teraz że warto mieć wędkę. Nie chesz wędki i tak masz CPS za darmo. Mogłeś skorzystać lub nie.
Ja wybrałem szkolenie 4 lata temu i z dobre 2 lata walczyłem ze starymi nawykami. Od 2 lat jestem na plusie. Wcześniej zawsze byłem raz pod kreską, raz nad kreską.
Na koniec zagadka. Jeśli masz 100 koła i inflację 15% ile jesteś w plecy?
Tracisz 15 koła.
I Ty narzekasz na cenę? Najdroższa jest zawsze bezczynność i niewiedza. Nie masz? Nie idziesz. Korzystaj za darmo, na blogu tyle tego było że heej.

CPS owszem urósł, ale niewiele. Nie wiadomo co będzie dalej. Może urośnie jeszcze bardziej, a może spadnie. Dopiero przyszłosc zweryfikuje czy był to dobry ruch. Poza tym autor „ryby” sam przyznał że nie kupił 😉

Przypomnę, że post, gdzie w przecieku ujawniłem CPS, został napisany 19.06, czyli w niedzielę, więc zważywszy na to, że dopiero w weekend zapadła decyzja o powrocie do gry (co też podkreśliłem we wpisie) siłą rzeczy w dniu publikacji postu nie miało to jak wpaść do portfela, bo w niedzielę giełda nie chodzi, a innych wpisów o CPS już nie robiłem przecież, więc jedyne co można odczytać z wpisu jest to, że w niedzielę tego waloru nie miałem, bo poniedziałkowej sesji nie znałem. 😉

A czy urósł mało? Co ma być to będzie. Rynek oceni. Kto szuka „dużo i szybko” to na pewno nie u mnie. 🙂 Nie znajdzie też tego nigdzie indziej bo „dużo i szybko” to chwyt reklamowy u naciągaczy, ale nie chcę psuć zabawy, jak ktoś lubi szukać. :))))) Na dobre ruchy trzeba cierpliwie czekać. Na giełdzie trzeba być jak snajper a nie jak lis biegający po kurniku. 😉

Kto ma wędkę wie co robić i co najważniejsze, ma bezpieczniki chroniące kapitał, bo jest nierealne, by zawsze trafiać.

Do Marka trafiłem za mocną namową przyjaciela. Moja recka gościnnie u niego na blogu :=>
https://cudofix.wordpress.com/2017/05/05/przemyslenia-nowicjusza/

Jak ci się nie chce czytać. Moje pity giełdowe z ostatnich lat krzyczą POLECAM.

Zostaw komentarz

(Spam oraz trolling nie przejdą)