Srebro – cenny kruszec i jego renesans

Posted by Marek | Posted in Surowce | Posted on 09-09-2019 3:12 pm

47

Ostatnio dostaję mnóstwo zapytań odnośnie ostatniego rajdu srebra, których kulminacja nastąpiła po piątkowej spadkowej sesji, także czas na omówienie tego surowca.

Srebro, tak jak i złoto, po zakończonej w 2011 roku hossie, przez długi czas było w odwrocie (warto nadmienić, że w owym czasie, kiedy bessa zaczynała się rozkręcać, kwitła aktywność sprzedajnych blogerów celebrytów finansowych, którzy przy cenach 1600-1800$/oz zachwalali złoto jako bezpieczną przystań dla kapitału – kto uległ ich niekompetencji perswazji, zamroził środki na lata, przegapiając wiele galopujących walorów – warto o tym pamiętać, bo dalej ci sami ludzie grasują).

Zatem zarówno na złocie jak i srebrze należało oczekiwać odbicia, ale kluczowy był timing, by wejść w odpowiedniej chwili i skorzystać ze wzrostów.

Jak zapewne stali Czytelnicy dobrze pamiętają, w kwestii spekulacyjnego podpięcia się pod wzrosty na złocie, zrobiłem przeciek ze spotkania z Absolwentami, gdzie była ryba od Andrzeja, tak by każdy mógł z tej wiedzy skorzystać.

Ta sama wędka z ES pozwalała również na zakupy na srebrze, gdyż i tam były sygnały. Natomiast wcale nie trzeba było mieć ode mnie wędki, by wyłapać dobre miejsce na zakupy, gdyż również wiedza książkowa nie zawiodła. Wskazówkę do ostatniego rajdu można było wyczytać w książce „Sukces na giełdzie” na stronie 118, także kto czyta nie błądzi 🙂

Srebro – interwał dzienny

Reasumując, sygnały kupna już były, a teraz to tylko wspinaczka po ścianie strachu i mnie nie interesuje 🙂

PS Kto był tydzień temu w Katowicach, gdzie podrzuciłem rybę mówiąc wprost co kupuję, niech pamięta o TP zgodnym z metodologią 😉

Komentarze 47 komentarzy

„sygnały kupna już były, a teraz to tylko wspinaczka po ścianie strachu i mnie nie interesuje ”

Trochę lat mi to zajęło, ale to klucz. Jak papier za przeproszeniem zapierdala na zakup jest już od daaaaaaawna za późno.

🙂

Hej Marku,

ogromne dzięki za „rybkę” Moje kolejne, samodzielne, po niedzielnym szkoleniu zaczepione ryby na hak to NATGAS i EURGBP. Mam nadzieję, że się nie zerwą i że trafią na ruszt 😉

Serdecznie Pozdrawiam!
Janek

Janku, wrzuć walory na Listę Absolwentów, gdyż przy tym drugim umknął Ci pewien niuans 🙂

Marku, był to bardzo duży niuans 😉 Naprawiłem to w tępie błyskawicznym. Para jest w hostorii transakcji 😀
Dziękuję Andrzej za miły komentarz 😉
Pozdrawiam.

Szkoda tylko, że książka rozeszła się błyskawicznie. Cały nakład wyprzedany nawet w gandalfie:
https://www.gandalf.com.pl/b/sukces-na-gieldzie/

Mam jeszcze 9 sztuk u siebie w gablocie, także zrobię za jakiś czas konkurs z książką do wygrania 🙂

Piekny strzał na gazie Jasiek brawo Ty :-),

Kto szuka nie błądzi książka jest np. tu: https://www.olx.pl/oferta/sukces-na-gieldzie-CID751-IDyezmE.html#6a92c22fef

Ja też nie próżnuje po sobotnim szkoleniu. Pozdrawiam

TP stoi 🙂 Pozdrawiam

i o SL pamiętaj, bo on też jest bardzo ważny, o ile nie najważniejszy 🙂

Na przywołanej stronie napewno nie znajduje się wędka a jedynie mgliste określenie że z tego poziomu może coś się stać. Zapewne w 10 innych przypadkach stanie się odwrotnie…

Hmm doświadczony ekspert z zagranicznej filii jednego z czołowych skandynawskich banków pisze tam wprost używając określenia „dobre rezultaty”, także o mglistości nie ma mowy – jest jednoznaczne stwierdzenie. Podaje też tam kluczowe czynniki stojące za sukcesem w owym przypadku. Nie mam powodów uważać, że on kłamie. Oczywiście gra bez kontekstu i bez sposobu rozegrania, o którym jest tam precyzyjnie napisane, bez wątpienia zakończyłaby się dla „gorącej głowy” porażką.

@Borys, trzeba jeszcze umieć czytać ze zrozumieniem.

Książka jest bardzo dobra, ale trzeba chcieć czerpać z niej wiedzę. Wszystkich momentów kupna na 50 lat do przodu na pewno tam nie znajdziej. Znajdziesz za to narzędzia do budowy własnej wędki. Moim zdaniem to jedna z najlepszych polskich książek o giełdzie.

Michał Krawczyk
https://krawczykmich.home.blog/

Srebro srebrem, ale ja dziękuję za cynk ze złotem. Sprzedałem połowę certów z zyskiem +183%. Czekam uniżenie na kolejne cynki.

Panie Marku dawno nie było przeglądu waloru czytelników Pana bloga. Moja propozycja KGHM

Może w przyszłym miesiącu zrobię kolejną edycję. Obecnie korzystam z ostatków ładnej pogody i na komputer szkoda czasu 🙂 Za tydzień czy dwa schowam już rower i pewnie z kwadrans więcej przy laptopie się posiedzi 🙂 Teraz to tylko wpadam na parę chwil i znikam.

Panie Marku proszę o komentarz wobec ścieków w Wiśle. Platforma wmawia ludziom, że nic się nie stało. Dania i Szwecja biją na alarm. Sanepid zakazuje kąpielu mówiąc o toksyczności wody. Władze stolicy (PO + N.) mówią co innego. Komu wierzyć?
https://www.twojapogoda.pl/wiadomosc/2019-09-12/szwecja-i-dania-bija-na-alarm-bo-scieki-z-wisly-zaczely-zatruwac-baltyk-plazowicze-w-zagrozeniu/

Co tu komentować. Jedna opcja polityczna włada Warszawą od bardzo dawna. To oni rozpisywali przetarg, wybierali wykonawcę a potem podpisywali odbiory. Nie mogą zatem zwalić winy na poprzedników.

Eksperci inżynieryjni już osiem lat temu ostrzegali, że może dojść do awarii: https://politykapolska.eu/2019/08/31/inz-j-was-ostrzegalismy-z-wyprzedzeniem-ze-moze-dojsc-do-awarii-w-oczyszczalni-czajka/

Tak samo obecnie wielu inżynierów negatywnie się wypowiada na temat fuszerek przy II linii metra. Oby za osiem lat nie doszło do powtórki z rozrywki.

Wracając do meritum:
„Na brzegach Wisły, poniżej zrzutu ścieków, odkryto martwe szczury, które znane są z tego, że są w stanie przeżyć w skrajnych warunkach. Jeśli masowo padają, to znaczy tyle, że brzegi rzeki są skażone. Wszyscy wędkarze, którzy zaobserwują ścieki np. gromadzące się wśród trzcin, powinni to natychmiast zgłaszać służbom.”

Ten cytat oddaje chyba wszystko. Także jeśli ktoś opowiada bajki i bagatelizuje problem, najpewniej jest …
w sumie to każdy samodzielnie myślący człowiek wie jak dokończyć to zdanie.

Dobrze, że wybory są niebawem, wiadomo przynajmniej na kogo nie głosować.

@R
Awarie się zdarzają. Stało się, trudno.

Jednak największym chamstwem było ukrywanie tego, a później bagatelizowanie.

Czytając o eksplozji pocisku jądrowego w Rosji ukrywaną przez kilka dni doszłam do wniosku jakie mamy szczęście.

Potem przecierałam oczy ze zdumienia widząc to samo u nas w kraju. Demokracja pełną gębą w wykonaniu PO.

Platforma okazała się zgrają małych, zakompleksionych kolesi. Od razu po awarii powinni nagłośnić sprawę, ostrzec ludzi przed spacerami wzdłuż rzeki (groźne toksyczne opary i bio-aerozole). Od razu mieli prosić o pomoc premiera.

A Platforma ukrywała to tak długo jak się dało. Potem kłamała w żywe oczy. Teksty, że rzeka sama się oczyści były dobre dla największych debili – ich jedynych wyborców. Do rzeki leciały ścieki przemysłowe zawierające ołów, kadm, rtęć, arsen. Samo się nie oczyści. Nawet szczury znajdują martwe. Spuszczono potężną bombę ekologiczną. plaża w Stogach w Gdańsku (innym bastionie PO) jest już skażona. SANEPID ostrzega turystów.

Za kłamstwa i manipulowanie ludźmi dla zachowania słupków wyborczych powinni zostać publicznie wychłostani. Tylko idiota będzie na nich głosował.

Trzaskowski wpadł na pomysł odbudowy rurociągu na moście Curie-Skłodowskiej. Decyzja już podjęta bez konsultacji społecznych. Zamkną jedną jezdnię. Jestem z Białołęki. Pozdrawiam wszystkich codziennie dojeżdżających tym mostem.

Na pewno nie podanym niżej linkom z jedynego słusznego niespecjalistycznego „Rzetelnego źródła informacji.”
Bez podanego linka do opinii z 2011 roku i opinii innych ekspertów.

To jak komentowanie dlaczego złoto podrożało post factum. W dodatku w celu udowodnienia że słuszny jest jedyny kierunek przyjęty a priori

@Qibic
złoto przecież podałem tuż przed wyskokiem do góry 🙂

Co do linku w sumie nawet nie musiałem podawać. Skoro infrastruktura krytyczna nawaliła, to oczywisty dowód na to, że projekt (władze go „klepnęły”) bądź wykonanie (władze podpisywały odbiór) to była fuszerka i władająca opcja polityczna ponosi pełną odpowiedzialność za swoją głupotę i niekompetencje.

Każdy to widzi na własne oczy nie trzeba żadnych linków. Odmienna sytuacja byłaby np. gdyby terroryści wysadzili rurociąg itd.

Tutaj inżynier wylicza jakie popełniono błędy, m.in. założono, że w stolicy nie pada deszcz:
https://www.polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2364157,Awaria-Czajki-czyli-smierdzaca-inwestycja-za-37-mld-zlotych

Natomiast czerwona kartka należy się głównie za to co opisała wyżej Magnificja, czyli początkowo milczano zamiast masowo ostrzegać, zwłaszcza, że do Wisły wpadały ścieki przemysłowe zawierające toksyczne metale ciężkie, czyli spacery przy brzegu były niebezpieczne.

qibic – jak nasrają ci na twarz też będziesz czekał aż gazwyb o tym napisze bo inaczej nie uwierzysz? Idź się wykąp w Wiśle. Twój pan i władca mówi że ozonował.

Dosyć już odchodzenia od głównego tematu. Piszemy o srebrze!

Co do srebra, mowa często srebrem a milczenie złotem:)

Polecam ostatni raport NIK nt nadzorów budowlanych.

3RP nigdy nie działała i dalej nie działa. Zbudowanie tego na nowo z resztką jakiejkolwiek inteligencji przy pensjach na poziomie tych w budżetówce – nierealne. Lemingi – bez urazy – jacy są – każdy widzi. W zdrowym społeczeństwie ludzie okupowali by Ratusz, dopóki sytuacja nie zostałaby rozwiązana a winni ukarani. Soros robi swoją robotę koronkowo z odmóżdżaniem.

Co do złota, ja trzymam, zakup w dołku – choć przyznam, ze przez wakacje przegapiłem ostatnią koncentrację krótkich pozycji na tym walorze. Pozdrawiam

Panie Marku proszę o komentarz na temat afery hejterskiej w Ministerstwie Sprawiedliwości. Czy nie uważa Pan, że w cywilizowanym kraju Minister Sprawiedliwości powinien podać się do dymisji?

A srebro moim zdaniem będzie szybko drożeć
Wierny słuchacz 😉

Dla zdrowia psychicznego nie interesuję się polityką. Poza tym nie znam szczegółów, a by coś ocenić musiałbym prześledzić wszystko i przeczytać dziesiątki artykułów z co najmniej czterech źródeł, by zobaczyć różne punkty widzenia, a szkoda mi na to czasu 🙂 W przypadku zrzutu ścieków do Wisły, co możemy zobaczyć gołym okiem, a niektórzy mieszkańcy nawet węchem, jest to fakt dokonany a wina jest jednoznaczna – zrobiono to źle i nawaliło, i wiadomo kto powinien ponieść karę za niegospodarność (zawalano na etapie projektu bądź na etapie odbioru i dokonywała tego ta sama opcja polityczna).

Tutaj natomiast jest pełno poszlak i ktoś musi wykonać porządne śledztwo i trzeba ocenić czy informacje (haki) przy atakach były prawdziwe – jeśli tak, wtedy zjawisko jest pozytywne, gdyż ujawniając haki publice, dany sędzia nie będzie mógł być szantażowany ich ujawnieniem. Posiadający haki (np. przestępca), mógłby sterować wyrokami.

Jak będą wyniki śledztwa w tej sprawie i zapadną jakieś wyroki lub dziennikarze śledczy z GW sami zbiorą twarde dowody, to będzie mi łatwiej to ocenić 🙂 Jeśli wina będzie udowodniona, to sprawa będzie jasna 🙂

PS Komentarze niezwiązane ze srebrem i celowo ignorujące mój apel z 13 września (komentarz 9:45) zasługują jedynie na trafienie do internetowej czarnej dziury 🙂 Dosyć politykowania. O kryteriach doboru przed wyborami pisałem niegdyś tu: http://www.technikaichimoku.pl/2015/06/klasa-polityczna-i-pieniadze-dygresja-na-temat-nadchodzacych-wyborow-cz-i/ i chętnych ciekawych mojej oceny polityków, odsyłam właśnie tam. Nie będzie zgody na prowadzenie kampanii na tej stronie 😉

„nie interesuję się polityką.”
„W przypadku zrzutu ścieków do Wisły, wina jest jednoznaczna” (tak, Lechu odprowadzał ścieki do Wisły)
„Jeśli wina będzie udowodniona, to sprawa będzie jasna”

I to wszystko w jednym poście 🙂
Nie zgrzyta coś?

Kolega widzę fanatyk polityczny 🙂 Szkoda zdrowia.

Na szybko, jak się pogubisz przeczytaj podwójnie.

1. Wybudowano coś za duże pieniądze.
2. To coś nawaliło, straciliśmy duże pieniądze. Widzimy to na własne oczy. Przyczyna jest w:
a) błędach projektowych (ktoś partyjny odpowiada za zaakceptowanie błędnego projektu)
b) błędach wykonawczych (ktoś partyjny odpowiada za podpisanie odbioru)

Wina jest ewidentna i nie trzeba się interesować polityką, by to wydedukować, a o awarii trudno było się nie dowiedzieć.

Natomiast wszelkie przepychanki polityczne mnie nie interesują – nie wiadomo nawet jak ocenić czy to nie „fake newsy”. I wyraźnie zaznaczyłem, że jestem za tym, że winnych trzeba ukarać! Tylko prawdziwych, a nie domniemanych.

Przy oczyszczalni namacalnie widać co się stało. Sytuację oceniam biznesowo jako inwestor bo to z naszych czyli m.in. moich podatków było budowane.

Ty jesteś za niegospodarnością? Ja jestem przeciw!

Zadziwiająca jest fanatyczna nienawiść do PiS’u gdzie wysuwa się takie porównania.
Lech Kaczyński władał stolicą od 18 listopada 2002 do 22 grudnia 2005
Hanna Gronkiewicz-Waltz od 2 grudnia 2006 do 22 listopada 2018
Inwestycja jest z 2012 🙂

Nie wstydzisz się tego co piszesz? Kto ci tyle jadu nakładł do głowy?

Przecież można merytorycznie wytykać błędy np. biorąc pod lupę system ochrony zdrowia. Tam przecież jest fatalne zarządzanie – a przecież każdemu, bez względu na poglądy polityczne, zamykanie szpitali za długi czy ograniczanie personelu medycznego, jest rzeczą, która nie powinna mieć miejsca bo czy my, czy nasze rodziny w razie potrzeby chcemy być pod najlepszą opieką i leczeni najlepszym sprzętem!

Ad1.
Owszem, duże. Ale czy za duże? Poprzednicy wybudowali za mniejsze. A przepraszam oni nic nie wybudowali.
Ad2a.
Jak błąd był projektowy, to „partyjny” nie miał o nim pojęcia.
Ad2b.
„Partyjny” nie podpisuje odbiorów budowlanych. Poza tym błąd był podobno projektowy 🙂

„Zadziwiająca jest fanatyczna nienawiść do PiS’u gdzie wysuwa się takie porównania. Nie wstydzisz się tego co piszesz?”

Zadziwiająca to jest fanatyczna miłość do formacji, której udało się osiągnąć nic, oprócz inflacji. Nie, nie wstydzę się. To prawda.

Hmm czyli dobrze rozumiem, że bez upoważnienia Prezydenta Miasta, rozpisuje się przetarg, opłaca go i dokonuje odbioru inwestycji? 🙂 Bardzo ciekawe 🙂 A ja głupi lata temu jak budowałem dom to na wycinkę 3 drzew (uprzedzając ataki, posadziłem w zamian ok. 50 nowych z różnych odmian) potrzebowałem zgody, na której podpisywała się osoba z pieczątką „z up. Prezydenta Miasta”. Teraz chyba już takiej papierologii na wycinki wokół własnego domu nie trzeba?

Co do reszty to każdy fanatyzm polityczny jest zadziwiający 🙂 Nie wiem jak na podstawie tego, że jestem wkurzony ze źle wydanych pieniędzy można wysnuć inne wnioski, ale dla przypomnienia wkleję fragment sprzed paru lat, gdzie oficjalnie wyraziłem swój zachwyt wobec Kukiza:

” Kukiz jako muzyk i felietonista zarobił w ub. roku ponad 300 tysięcy złotych, także ewentualne zarobki poselskie będą dla niego drobnym dodatkiem. Widać zatem, że owe „koryto” jest dla niego, z finansowego punktu widzenia, kilkoma krokami do tyłu. Mamy zatem pewność, że nie chodzi o pieniądze. Mamy prawdziwego społecznika, który chce zmienić scenę polityczną na lepsze.”

http://www.technikaichimoku.pl/2015/06/klasa-polityczna-i-pieniadze-dygresja-na-temat-nadchodzacych-wyborow-cz-i/

Na te wybory planowałem dać szansę AgroUnii 😉

O! Dostrzegam moderację wsteczną postów:-)

Pamiętam kto kiedy władał i widziałem co się wtedy d, iało.
Jeden wiadukt na Rzymowskiego, wiecznie w budowie to do dzisiaj mi się śni. Prawda jest taka ,że zmiany jakie nastąpiły za HGW były na tle poprzedników ogromne. Jest się zatem do czego przyczepić.

„Hmm czyli dobrze rozumiem, że bez upoważnienia Prezydenta Miasta, rozpisuje się przetarg, opłaca go i dokonuje odbioru inwestycji? Bardzo ciekawe ”

Ależ oczywiście, że otwiera i zamyka temat Prezydent Miasta. Ale na podstawie dokumentów. Przetarg.Projektant zaprojektował, inny sprawdził projekt, nadzór odebrał itd.
Jedyne za co mozna ścigać PM to brak któregokolwiek dokumentu. Czyli wina nie jest taka oczywista.
W przeciwieństwie do radosnej twórczości sędziów od ZZ.

Jakby była moderacja to byś nie miał tu żadnego postu 🙂

Wracając do meritum zgadzamy się w końcu. Fanatyzm polityczny jest zły.

Jedynie niezgodność jest w tym, że ja uważam, że marnotrawienia pieniędzy nie można usprawiedliwiać bez względu na partię za którą się stoi. Tu nie dojdziemy do porozumienia, ale szanuję odmienne zdanie i dziękuję za polemikę 🙂

Hmm nie wiem co to za twórczość sędziów i ile miliardów ona kosztowała, ale bardziej mi to wygląda na medialną nagonkę na temat, który nie interesuje większości w przeciwieństwie np. sytuacji w szpitalach, bo większość oczekuje obecności wypoczętych lekarzy, a nie terminów „przyjdź pan w 2034” 🙂
Tematu o sędziach jak pisałem nie znam, bo mnie tego typu utarczki nie interesują. Bardziej mnie dziwi, że nikt nie atakuje rządzących za „samozapłony” wysypisk z niebezpiecznymi odpadami. A za parę m-cy nadejdzie zima i interesuje mnie brak smogu – choć dziwnie to brzmi, bo zwykle na smogowe miesiące ewakuujemy się do ciepłych krajów.

Pogodzę wszystkich bo żygać mi się chce jak to czytam.

Spuszczanie ścieków jest złe!!!!! Tłumacznie „kiedyś też puszczali” świadczy o niskim intelekcie.

Prezydent odpowiada za dobór współpracowników. Może wybrać kompetentnych bądź niekompetentnych. Zazwyczaj wybiera wiernych lizusów i obsadza nimi stołki. Misiewicze każdej partii dostają stołki od swoich.

Zwykły urzędnik gdyby rozumiał dokumentację techniczną nie siedziałby w urzędzie za grosze. Otworzyłby własne biuro projektowe. Urzędnik podpisuje co mu przełożony każe.

Przepychanki POPiS są żenujące. Tylko idiota je śledzi.

Dobra, a teraz już końcowy apel, KONIEC z tematami politycznymi i skupiamy się na wykresach, bo takie dyskusje to głupie marnowanie czasu. Na politykę nie wpłyniemy, więc lepiej skupić się na pomnażaniu portfela 🙂

A wracając do srebra, to pierwsze fibo na razie trzyma

P.S. Marku chyba potrzebny nowy wątek 😉 bo tu dyskusja nie na temat sunie po równi pochyłej

Zaraz coś napiszę, ale o JSW 🙂

Szkoda tylko, że plaże Trójmiasta muszę omijać, to byśmy się na żywo spotkali, bo wrzesień to dobry czas, by uzupełnić niedobory jodu.

Jak mus to mus 😉 Zawsze możemy się spotkać nie na plaży jakbyś był w sąsiedztwie, przełom września i października to też dobry czas na ptaki 😉

Czytanie wypowiedzi @Panpozwoli pozwala dogłębnie wejść w umysł typowego wyborcy platformy. Wspaniałe doświadczenie antropologiczne.

Zmiany tematu, ataki personalne, kłamstwa za kłamstwami. @Panpozwoli czuje się jak ryba w wodzie.

Mieszkam w Warszawie od 40 lat. To za kadencji Lecha Kaczyńskiego otwarto pierwszą nowoczesną oczyszczalnię na lewobrzeżnej Warszawie – Oczyszczalnię „Południe” w roku 2005. Miała być dalej rozbudowywana do potrojenia mocy. Następcy ową rozbudowę opóźniali aż w końcu porzucili! Szach Matt! Kłamstwo obnażone.

Do Wisły zrzucano kiedyś ścieki bytowe.
Obecnie zrzut to bytowe i przemysłowe! Zapomniałeś o tym. Przed tym ostrzega się plażowiczów. Rtęć, ołów, arsen zatruły rzekę. O tym władze stolicy od początku milczały i manipulowały przekazem.

Z całym szacunkiem do Marka. Doceniam jego dorobek giełdowy. Znam osobiście paru wyszkolonych przez niego ludzi. Każdy dobrze sobie radzi. Sam też się kiedyś wybiorę po wędkę. Jednak w tematyce polityki został ograny przez @Panpozwoli jak mały bobek.

Po pierwsze nikogo „nie ogrywałem” tylko podjołem dyskusję z tezami jakie tu padły. Nie mówię tylko o postach gospodarza.

Może i mieszkasz od 40 lat, ale chyba słabo ogarniasz rzeczywistość. Oczyszczalnia na południu? Czajka to od zawsze było jedyne rozwiązanie.I domczasu jej rozbudowy wszystko szło do rzeki.
A jak powinieneś pamiętać to za kadencji prezydenta tysiącleci Warszawa była w kompletnej stagnacji inwestycyjnej. Jedyne dwie rzeczy jakie można mu zapisać na plus to muzeum powstania i punkty obsługi klienta w gminach. Reszta, czyli drogi, plany zagospodarowania, komunikacja itd.itp. to dno.

Dalej brniesz w kłamstwa. Chętnie je obnażę:
http://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/oczyszczalnia-po-udnie-ju-startuje

Przechwytywała po uruchomieniu 30% ścieków. Planowa rozbudowa miała zwiększyć wydajność do 224000 m3 na dobę. Daje to 60%. Resztę obrobiłaby czajka.

Ale czytasz czasami to co linkujesz?
Ta oczyszczalenka na terenach zalewowych to tylko elemencik systemu. Warszawa jest rozciągnięta w pionie co komplikuje przesył. Ale nikt czasami myślący nie zbuduje dużej oczyszczalni na terenach poniżej wałów przeciwpowodziowych. Zresztą już w linku jest mowa o rozbudowie Czajki. Za lecha mowa, a kto inny to zrobił.

Najprawdopodobniej nie jest to żaden błąd projektowy. Kto normalny dla dzielnic po jednej stronie rzeki buduje oczyszczalnię ścieków po drugiej stronie i przepycha je syfonem, który na pewno się prędzej czy później zatka? Jeżeli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. Oczyszczalnia miała po prostu kosztować 3,7mld a nie np. 1mld. A dlaczego miała kosztować więcej to już każdy sobie dopowie.

Panpozwoli Says… On 16-09-2019 9:04 Pm

Ale czytasz czasami to co linkujesz?
Ta oczyszczalenka na terenach zalewowych to tylko elemencik systemu. Warszawa jest rozciągnięta w pionie co komplikuje przesył. Ale nikt czasami myślący nie zbuduje dużej oczyszczalni na terenach poniżej wałów przeciwpowodziowych. Zresztą już w linku jest mowa o rozbudowie Czajki. Za lecha mowa, a kto inny to zrobił.

Zostaw komentarz