Esencja spekulacji – Kraków (12.05.2018), Technika Ichimoku – Kraków (13.05.2018)

Posted by Marek | Posted in Szkolenia giełdowe | Posted on 09-04-2018 11:16 am

17

Dziś ruszają zapisy dwa szkolenia giełdowe, które odbędą się w Krakowie – „Esencję spekulacji” (12 maja 2018) oraz Technikę Ichimiku (13 maja 2018).

„Esencja spekulacji” to szkolenie bazowe, gdzie pokazuję wszystkie niezbędne w fachu giełdowym rzeczy począwszy od selekcji walorów, momentu zakupu, ustawianiu SL poprzez prowadzenie zajętej pozycji. Wszystko stosuję na co dzień, także wszelkie dywagacje czysto teoretyczne i przeglądy setek książkowych metod nie zapychają niepotrzebnie czasu. Jest po prostu sama esencja 🙂

Na szkoleniu zawsze daję z siebie wszystko, gdyż zależy mi na jak najlepszym przekazie wiedzy. Często jej próbki pozostawiam na blogu, by każdy mógł z danej ryby skorzystać: USD/CAD, WIG, AUD/USD, EUR/PLN, miedź itd. Blog ma także za zadanie udowodnić, że grając na giełdzie da się regularnie i nieprzypadkowo zarabiać.

Jednak wszystko wymaga odpowiedniej dyscypliny i cierpliwości. Przedstawione na „Esencji spekulacji” metody można wykorzystywać do łowienia perełek zarówno na akcjach jak i walutach czy surowcach. Zaznaczam jednak, że pod żadnym pozorem nie można liczyć na otrzymanie Graala giełdowego, który będzie pozwalał na grę o każdej porze dnia i nocy na dowolnie wybranym walorze, gdyż używana przeze mnie metodologia związana jest z grą pozycyjną bazującą na wyczekiwaniu na punkty zwrotne o podwyższonym prawdopodobieństwie sukcesu. Czasem na takie miejsca trzeba co nieco poczekać, gdyż jest nierealne, by rynek każdego dnia dawał niesamowite okazje inwestycyjne.

Po prostu pozycje zajmuję rzadziej, ale za to staram się wybierać walory o jak najlepszej jakości, by móc długo konsumować każdy ruch. To jest główne założenie mojej metodologi i zarazem takiego stylu gry uczę właśnie na swoich szkoleniach (to podejście zostało wykorzystane przez wielu moich Uczniów na JSW). Chodzi o to, by móc maksymalnie oszczędzać czas, gdyż kiedy dobrze zajmie się pozycję, to ona potrafi przez długie miesiące zarabiać i nie musimy skakać z „kwiatka na kwiatek” szukając non stop czegoś do gry.

Jako, że wiedza to jedno, ale trzeba też nabyć pewnego doświadczenia w jej praktycznym użyciu, od roku 2014 działa dla chętnych ListaES – mailingowa grupa dyskusyjna dla osób po szkoleniu podstawowym, gdzie każdy może wrzucić do oceny swoje propozycje zagrań. Dzięki temu można zawczasu wyeliminować ewentualne błędy i ustrzec się przed pochopnym zajęciem pozycji. Grupę prowadzi Kasia, która w 2014 roku nie miała ani jednej stratnej transakcji co utwierdziło mnie w przekonaniu, że jest odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu.

ListaES rozwiązała także problem będący skutkiem ubocznym mojej podróżniczej pasji, kiedy to będąc nierzadko miesiącami poza domem i przemierzając liczne kontynenty, ograniczałem często użycie internetu do sprawdzania prognozy pogody, by w pełni skupić się na zwiedzanych miejscach, związaną z nimi historią i poznawać lokalne zwyczaje.

Po szkoleniu nie zabraknie także zadania domowego, które pomoże utrwalić wiedzę i wskaże aspekty, nad którymi trzeba wzmożenie popracować, gdyż wybiórcze stosowanie się do metodologii jest jak wybiórcze stosowanie się do sygnalizacji świetlnej na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Kilka razy może się uda przejechać, ale prędzej czy później rozpędzony pociąg dokona aktu zniszczenia i choć na giełdzie będzie to jedynie spustoszenie portfela, to chyba lepiej nie pozwalać sobie na lekceważenie kluczowych reguł (zwłaszcza wytycznych związanych z zarządzaniem kapitałem).

Cena 3950zł + 23% VAT. Zgłoszenia przyjmuję pod adresem: marek (małpa) technikaichimoku.pl W treści proszę przesłać komplet danych potrzebnych do wystawienia faktury VAT, którą otrzymuje każdy uczestnik (imię, nazwisko, adres, w przypadku firm także nr NIP).

Do udziału w szkoleniu „Esencja spekulacji” wymagane jest doświadczenie w składaniu zleceń kupna/sprzedaży na rynku rzeczywistym (trzeba znać obsługę swojego rachunku maklerskiego i mieć zawartą co najmniej jedną transakcję prawdziwymi pieniędzmi, by móc empirycznie doświadczyć jak istotną rzeczą w grze giełdowej są emocje) oraz trzeba znać podstawy obsługi dowolnej aplikacji do analizy technicznej ( trzeba wiedzieć gdzie można znaleźć bieżący wykres i jak po nim rysować).

Technika Ichimoku: Kraków 13.05.2018

Jednocześnie otwieram zapisy na szkolenie z Techniki Ichimoku, gdzie pokażę całość japońskiej metodologii wraz z omówieniem szeregu niezwykle ważnych niuansów, które decydują o wynikach.

Warto zaznaczyć, że większość z niuansów jest pomijana w ogólnodostępnych polskich źródłach, dlatego też odcinam się całkowicie od wszelkich internetowych wersji Ichimoku i podkreślam, że zagrań na moim blogu, pod żadnym pozorem nie należy łączyć z pseudoichi, które można było gdzieniegdzie zaobserwować choćby w lutym, kiedy to w okolicy lokalnego dołka na S&P500 wielu speców od pseudoichi twierdziło, że trzeba grać shorty, bo tylko spadki są jedyną właściwą drogą 🙂 No cóż, dobre Ichimoku można poznać po tym, że działa 🙂

Zgłoszenia: marek (małpa) technikaichimoku.pl  🙂

Komentarze 17 komentarzy

Chciałbym napisać „Polecam, Tomasz Knapik”, ale „niestety” polecam tylko w swoim imieniu 😉

Zawsze polecam! Moja recenzja jest na blogu u mego przyjaciela. Pierwszego minimentora który dorobił się na giełdzie grubej kasy i zwiedza świat. Teraz w Chile organizuje rejs na Antarktydę. Żyć nie umierać! On skierował mnie do Marka. Oto moje refleksje: https://cudofix.wordpress.com/2017/05/05/przemyslenia-nowicjusza/

Ostatnie inwestycje przyjaciela niestety nie są zbyt dobrą reklamą szkolenia. Straty, nawet w takim rozmiarze, sa byc moze akceptowalne, niepokoi mnie natomiast zachecanie do kupowania konkretnych akcji przez przyjaciela na innych blogach na co się natknąłem z niemałym zaskoczeniem, dalekie to jest od rozważnego inwestowania w oparciu o rozsądną metodologię

Co ma moja recenzja do obecnej gry Kacpra? Eksperymentuje po swojemu i nikt mu tego nie zabroni. Ma dużą wiedzę, niech tworzy swoje techniki.

Zasady ze szkolenia są jasne i zapobiegają obsunięciom kapitału. Trzeba się tylko ich trzymać. Nie zawsze jest to łatwe. O tym jest moja recenzja. Czasami „wiem lepiej” powoduje odejście od zasad. Ja szkolenie polecam. Przedstawiona tam metodologia jest całkowitym przeciwieństwem tego co robi ostatnio Kacper. To czy będziesz się trzymał zasad, nie zależy już ode mnie.

Pozostaje otwarte pytanie, czy „cudofix” to jest jeszcze blog Kacpra, czy już na stałe jego syna. Przestałem tam zaglądać po numerze, jaki wykręcił parę lat temu, czyli nic nikomu nie mówiąc, oddał blog synowi i pewnie sporo ludzi na ślepo inwestowało, myśląc, że robią to śladami Kacpra (doświadczonego inwestora), a nie jego syna (nieopierzonego nowicjusza).

Twój kolega Cudofix trochę popłynął, weź z nim pogadaj niech głupot nie robi bo pół internetu przeżywa tego Chemosa i Brastera 😉

Panowie, ja nie wiem, na czym polega wasz problem. Dlatego właśnie Marek daje wędkę, a nie ryby, żeby dużych pieniędzy nie zarobił każdy pierwszy lepszy, który trafi np. na tę stronę, tylko żeby kosztowało go to jakiś wysiłek, żeby zrozumieć i przestrzegać prostych zasad wałkowanych przez Marka. Jak ktoś, kto był na szkoleniu u Marka, wchodzi na podstawie jego metodologii, dajmy na to, w Chemos, to znaczy, że nie zrozumiał komletnie nic i to, że dzięki uprzejmości Marka raz, czy dwa uda mu się zarobić na czekoladę, nie uczyni z niego inwestora z głową i na pewno nie będzie ktoś taki na giełdzie regularnie zarabiał. Nie wspominając o płaczu, że ktoś stracił przez małpowanie Marka absolwenta… Bądźmy poważni 😉

Polać mu!

zmieniając nieco temat, jednak w nawiązaniu do dawnych wpisów Marka – znów pojawił się w miarę sensowny poziom na chf/pln – to info dla „frankowiczów”

Właśnie o tym robię wpis, także ubiegłeś mnie Artur 🙂

Marku, po czym poznales w lutym ze S&P 500 nie bedzie dalej spadac?

Użyłem mojej metodologii 🙂

Marku, Nie ma to jak konstruktywna wymiana doświadczeń 😉

Zawsze do usług 🙂 😉

Pociągnij linie pomiędzy dołkiem z lutego 2016 i z listopada 2016 i zobacz czy cena reaguje na tą linię i jak na nią reaguje kiedy się z nią spotyka w lutym 2018.
I zacznij samodzielnie myśleć.

Marku,

Czy planujesz jakieś szkolenie w Trojmieście w tym roku?

Raczej nie dam rady w tym roku.

Zostaw komentarz