USD/PLN – ciekawy czas na wymianę waluty

Posted by Marek | Posted in waluty | Posted on 07-12-2017 11:34 am

2

Niedawno rozesłałem współpracującym ze mną przedsiębiorcom, którzy importują towary rozliczane w dolarach, że nadszedł czas na wymianę środków, by zrobić większe zapasy. Od listopada ubiegłego roku odradzałem jakiekolwiek wymiany poza niezbędnym minimum do funkcjonowania firmy, gdyż ceny były nieatrakcyjne. Mamy zatem pierwszą od ponad roku sytuację, że cena jest przyzwoita. Sam zakupiłem także co nieco dolarów w celach podróżniczych.

USD/PLN - interwał tygodniowy

USD/PLN – interwał tygodniowy

Oczywiście cena nie jest aż tak dobra, jak choćby w 2014, ale jeśli ktoś planuje ferie zimowe spędzić w gorącej Kalifornii, to może już powoli się zaopatrzyć w kieszonkowe na drobne wydatki 🙂

Miejsce jest ciekawe w kontekście wymiany waluty dla celów zaopatrzenia w towary (które i tak trzeba kiedyś dla firmy zakupić) czy waluty na podróże, gdzie 5 groszy w jedną, czy drugą stronę nie jest problemem.

Natomiast jeśli ktoś chciałby zagrać spekulacyjnie na rynku FOREX, zachęcam by uprzednio zgłębić co nieco teorii o podwójnym dnie (double bottom) i w tym celu odsyłam do Investopedii.

Komentarze 2 komentarze

Cześć Marku,
Drugie dno na USD/PLN zbiegło się z początkiem spadków na Wig20.
Kapitał wraca do macierzy i podtrzymuje tam wzrosty?
Czy to nie oznacza przypadkiem, że na Wig20 szykuje się dłuższa fala spadków?
Pozdrawiam!

Szkoda tej wcześniejszej lki na usdpln 🙁
Aczkolwiek jest druga lka na usdmxn wzięta po sygnale z końca listopada więc u mnie głowa do góry 😛

Na SHC i naszym bananie też chyba będzie ciekawie ale tutaj to już tylko sobie patrzę z boku 🙂 // Marku, widzisz coś ciekawego/”nudnego” na metalach szlachetnych, Ag w przyszłym roku może zrobić niezły pokaz fajerwerków

Miłego dnia

Zostaw komentarz