CHF/PLN – przegląd wykresu i wskazówki dla posiadaczy kredytów frankowych

Posted by Marek | Posted in waluty | Posted on 27-04-2017 12:26 pm

11

Wczoraj zakończyłem już rozsyłanie wskazówek dotyczących kursu franka dla znajomych, którzy prosili mnie o pomoc, ale jako, że temat może być pomocny dla szerszego grona, postanowiłem umieścić główną konkluzję na blogu.

Mianowicie, obecnie został osiągnięty rejon pozwalający na nadpłatę kredytu po „uczciwym” kursie. Ostatnio takie miejsce mieliśmy w październiku ubiegłego roku, także jest to pierwsze tego typu miejsce w tym roku.

 

Komentarze 11 komentarzy

Boze. A co to jest ta ‚uczciwosc’?

Moze miales na mysli ‚korzystny kurs’?

Dałem to w cudzysłowie 🙂

Chodzi o to, że jak od wielu miesięcy pytano mnie czy mając nadwyżki finansowe warto nadpłacić kredyt, to stanowczo odradzałem tego typu działania, gdyż kurs był zbyt wysoki i oczekiwałem zejścia na niższe poziomy. Obecny poziom (poniżej 3,9zł) uważam za kompromisowe miejsce na wymianę, które jest „uczciwe” dla obydwu stron.

Stwierdzenie, że to „korzystny kurs” jest nieadekwatne, gdyż korzystny kurs był po 2zł dawno dawno temu a w bieżącym roku nie ma szans na osiągnięcie tak dobrego miejsca na nadpłatę kredytu, więc trzeba szukać rozwiązań kompromisowych. Ceny franka poniżej 3,9zł uważam właśnie za takie kompromisowe.

Były o to liczne pytania, także odpowiedziałem 🙂

Cześć.

Czy ktoś jest w stanie przybliżyć przyczyny tak pozytywnego wpływu wyniku wyborów we Francji na naszą walutę oraz wzmocnienie siły euro? Przecież to dopiero 1 tura i nic nie zdecydowano? To że przeszła Le Pen prowadzi raczej w stronę antyunijną co raczej by osłabiło walutę euro…

Pozdrawiam,
Marek

Może o to właśnie chodzi? Krótkowzroczna większość widzi tylko macrona i myśli, że le pen jest na przegranej pozycji + większość znowu zaczęła wierzyć w sondaże. Co by to była za niespodzianka jakby za tydzień sondaże się pomyliły i mielibyśmy panią prezydent w fr! 🙂 ciekawe czasy

Małą dawka optymizmu i większa chciwości pchają kapitały nw GPW a to skutkuje umocnieniem złotówki.
Takie jest moje zdanie
Paweł

Hej Marku!

Lubię Twoje zamiłowanie do szarad 😉 hihihi

Pozdrawiam,
Marek

Od ok roku zaczely byc pompowane krypkryptowaluty, co ostatnio przybralo na sile i momentum jest calkiem silne. BTC swojego czasu bylo ciekawe, ale jakos tak nadal mimo wszystko nie ma pomyslu, aby technologia miala realne zastosowania oprocz np. Ripple, i moze ETH. Zalozyciel/zalozyciele, ktory posiada 1 mln BTC, jest chyba najbogatszym ‚self-made’ miliarderem, bez zewnętrznego finansowania.

Marku,
Jak myślisz jak długo będzie jeszcze trwał spadek CHFPLN, jaki poziom może osiągnąć i na kiedy prognozujesz wybicie w drugą stronę?

E.

To się nazywa SBO (Strzał Bez Ogródek) 😀 ja bym od razu poprosił jeszcze o trochę kasy, żebyś mógł porządnie, bezstresowo zarobić 😉 jak podzielisz się z Markiem zyskiem, to myślę, że nie jesteś bez szans 😉

Wybicie ? a niby z jakiej formacji, po 9 latach rosnącego franka, 5-iu mocnych falach czas na korektę, pytanie jest tylko czy frank spadnie poniżej 3,00 PLN czy nenie kredyty to dopiero będzie !

Wystarczy nakreślić dwie linie wskazane przez Marka na wykresie tygodniowym franka, żeby wiedzieć w jakim miejscu znaleźliśmy się wczoraj/dziś i czego po nim można oczekiwać 🙂

Zostaw komentarz