USD/JPY- czy to już ten moment?

Posted by Marcel | Posted in FOREX | Posted on 08-02-2013 9:35 am

57

Pozycje postawiłem wczoraj.Wykres miałem dodać również wczoraj późnym wieczorem,ale niestety połączenie z netem mi wysiadło ,wiec dodaje dziś-trochę za późno ,aby złapać dzisiejszy ruch.Lecz nakreślone mediany pomogą określić , gdzie można się przyłączyć.Oczywiście należy pamiętać, iż jest to korekta ruchu w górę i należy mieć to na uwadze oraz  reagować na bieżąco.

 

jen

Komentarze 57 komentarzy

Niom. Już wróciło na poziom 92,9-93,0.
Zobaczymy co będzie dalej…

Pozdrawiam
Robert

Z ciekawości zapytam – zamknąłem pozycję przy 92,150? 🙂

miało być – „zamknąłeś”.

Nie zamknąłem, bowiem czekam na dalsze spadki.A ta para walut jest ostatnimi czasy bardzo chimeryczna.
Po dość długim treningu na moim ulubionym „edku” wziąłem na warsztat usd/jpy i od kilku miesięcy staram się dogłębnie poznać warunki z jakimi chcę się coraz częściej mierzyć.A co będzie to zobaczymy.

Przydałaby się opcja „edytuj komentarz”…

Aktualnie jesteśmy w tym miejscu medianowo.

http://www.bankfotek.pl/view/1415874

Marcel , co myślisz o medianie na SP500 1. 14.9.12, 2. 5.2.13, 3. 16.11.12 (GO4X, bo na danych z Boś 1. będzie niżej- było po rolowaniu instr) ?

interwał D1

Jest prawidłowa.Testowana. Ale jeszcze nie pora na pozycję S. Jak dzień dzisiejszy zakończy S&P poniżej 1502 to wówczas można się zastanawiać.

Tomek, czy możesz zielonemu przyblizyć co to za współrzędne? Mnie nie pasują do wykresu SP500

Dzięki!
Robert

1. : szczyt z 14.09.2012 (GO4X -1474.3)

2. : szczyt z 5.02.2013 (GO4X -1510.6)

3. : dołek z 16.11.2012 (GO4X – 1340.1)

kwotowania mogą się różnić – brokerzy korzystają z różnych źródeł ceny, na dodatek mają rolowania w różnym czasie (data jest w warunkach transakcyjnych) więc co jakiś czas sa „rozbieżności”, jeśli coś jeszcze trzeba dopowiedzieć – pytaj śmiało 🙂

S&P, właśnie gdy pisałem, zrobił nowy tegoroczny szczyt, więc zależnie od rozwoju sytuacji – być może trzeba będzie „pkt 2” przenieść ..

Bardzo dziękuję – nie wpadłem na to, że to daty 🙂

czy ktoś zna może źródło, które podaje info o pozycjach (dużych graczy) na opcjach?
pozdr

Marcel, na których parach walutowych głównie inwestujesz na ML? Z moich obserwacji wynika, że dobrze chodzą pary AUDUSD, NZDUSD i pary EURUSD, EURGPB, GPBUSD. JPY do USD,AUD,EUR już mniej respektują ML. Może jeszcze USDCHF jest ciekawy ale EURCHF już mniej…

– napisałem to w wątku S&P, bo tego nie zauważyłem. Faktycznie z par japońskich USDJPY jest najciekawszy

Cześć Marcel.
Czy mógłbyś powiedzieć z usług jakiego brokera korzystasz? Pytam bo u mnie (bossa) świece są co nieco „odstające” kształtem od tych z zaprezentowanego przez Ciebie wykresu.
Pozdrawiam

Z polskich MM:
Admiral Markets i Go4x.

Do Maryo:
Jeśli chodzi o mediany, to cena na każdej parze walutowej zachowuje się wszędzie tak samo.Nie zauważyłem mniejszej czy większej tolerancji. Być może zależy to od tego w jaki sposób potrafisz wyznaczyć medianę i czy cena ją respektuje.

hm.. tu może raczej chodzi o to, że na EURJPY i AUDJPY ciężko było ostatnio wyznaczyć mediany powyżej H1, a na mniejszych interwałach mediany są mniej akceptowane przez cenę, USDJPY miałem tak samo wyznaczone 🙂

Tak właśnie od czasu do czasu ciężko jest wyznaczyć ,ponieważ tak naprawdę nie ma jak…

EURJPY pięknie akceptuje mediany oraz linie równoległe na różnych interwałach, również M15 i M5 (dzisiaj trochę pojeździłem na tym). Po przełamaniu linii mediany (dolnej/górnej równoległej lub innej równoległej – kropkowane) czekamy na retest z drugiej strony i wsiadka na dalszą jazdę. Mediany odkładamy w każdym kierunku, jaki nam przyjdzie do głowy (w tym wielokrotności – po kilka w każdą stronę – tzw. warning lines) i patrzymy co robi cena w ich pobliżu. Dla pewności (lub dodatkowych wejść) można sobie dodać linie trendu, fibo, ABCD (ABCD + modified Schiff = MOC!) czy co tam kto lubi.

http://www.bankfotek.pl/image/1416428.jpeg

Polecam EURJPY bo to super parka – ruchy 1.5x większe niż USDJPY. U mnie EURJPY chyba stanie się ulubioną parą, zwłaszcza, że liczę na jazdę do min. 140, a nawet 180 (potencjalne zasięgi wyznaczone medianami na wykresie miesięcznym).

ABCD + modified Schiff = zysk bez ryzyka 😉

http://www.bankfotek.pl/image/1416449.jpeg

Działa dla ABCD 100%, 113%, 127%. W niektórych przypadkach modified Schiff nie daje rady (cena wychodzi poza niego), dlatego mamy jeszcze standardowego pitchforka. Podeprzeć się też można innymi technikami – fibo, supply/demand, formacje świecowe, linie trendu, oscylatory, inne pitchforki – co kto lubi.

Najlepiej oczywiście jak jest mały ABCD w CD (tak jest na rysunku – jest to małe AB = CD x 1,618).

@ryzykantdt
Przepraszam, czy z takim wykresem da się grać?
WG mnie to za dużo tam wszystkiego 🙂

@Bar660 Masz na myśli pierwszy wykres – oddalony H1?
Pewnie, że się da jak jest normalne przybliżenie i gra się na M15/M5 🙂
Wszystko zależy od TF oraz targetu – można wchodzić mniejszą porcją kasy tylko na górę pitchforka (żółty, czerwony) i celować w medianę, a można na niższych TF jeździć w górę i w dół większymi porcjami odbijając się od tych wszystkich linii pomocniczych – co kto lubi.

Zresztą, ilustracja miała pokazać Maryo, że mediany na niższych TF też działają.

nie no jasne, że w końcu w którąś kreskę się trafi, chodzi mi o to, żeby wyznaczyć prostą medianę np na H4 i na mniejszym interwale obserwować zachowanie ceny, odkładać równoległe linie do UML i HML można w nieskończoność, tylko po co, jak na 10 kresek na 7 wylecisz na stopie 🙂 ewentualanie jeśli się obserwuje jedną parę walutową można się jej poświęcić i rysować i rysować ale jak masz ich powiedzmy 10, hm… to już może życia zabraknąć na kreski 🙂

Maryo masz rację.Z moich obserwacji wiem,że im prościej tym lepiej.

A powiedzcie świeżakowi – co to jest modified Schiff ?

To jest modyfikacja ML.
1.Po pierwsze stawiasz normalną medianę.
2.Następnie wyznaczasz połowę odcinka AB pierwszej mediany.
3.W tym miejscu właśnie znajduje się początek
modified ML Schiff
4. 2 i 3 punkt ML Schiff jest taki sam jak punkty 2 i 3 pierwszej mediany.
Można próbować stawiać-zawsze to jakieś doświadczenie.Polecana , gdy występują luki cenowe.Pomaga odnaleźć prawidłową ML.

Dzięki za odpowiedź 🙂

Dzięki za odpowiedź.

Obecny poziom (perspektywa W1 i D1) to dość ciekawe zgromadzenie fibonów w postaci kilku kombinacji od 2007r włacznie. Na W1 tworzy się świetna formacja na S,… może być ciekawie.
W sumie to gdyby nawet zagrać w oparciu o dzisiejsze zamkniecie świecy na W1 (oczywiście przy założeniu że „zachowa” kształt) i + – poziom ceny (mamy wówczas ok 180 tikow do SL) to można oczekiwać korekty do poziomu ok 85.70-85.40. Daje to praktycznie 1:3,5 L/P z zagrywki z poziomu W1.
Tak sobie głośno myślę, 😉

Ja już mam SL-e przestawione-jak coś wyleci to na plus.

Mam pytanie trochę „ideologiczne” 😉 :
Marek pisze, że woli grać na wyższych TF, bo spędza wtedy przed komputerem mniej czasu, są rzeczy ważniejsze i cenniejsze niż pieniądze (podpisuję się pod tym rękami i nogami). Ale czy nie lepiej jest w takim wypadku grać na niższym TF, bo wtedy:
+ jest do wyboru zdecydowanie więcej setupów, więc wtedy można wybrać te jeszcze bardziej prawdopodobne (a jak nie, to na następny setup poczekamy tydzień, a nie miesiąc)
+ jest krótsza ekspozycja na ryzyko (jestem zarobiony po tygodniu, zamiast po miesiącu z tym samym ryzykiem)
+ można grać mniejszym depozytem
+/- na mniejszy TF metodologia zaczerpnięta z dużego TF może być mniej skuteczna- ale nikt nie każe skalpować na M5, mówię o TF rzędu H1-H4, gdzie wszystko jeszcze dobrze działa

Czy widać gdzieś dziurę w moim rozumowaniu? Czy czegoś nie zauważam?

Oczywiste że przy wejściach na D wystarczy Ci tylko trochę czasu na rozeznanie przy H1,H4 już nie jest tak kolorowo. Kolejna ważna rzecz to na H1,H4 nie wyłapiesz takich ruchów jak na D 🙂
„+ jest krótsza ekspozycja na ryzyko (jestem zarobiony po tygodniu, zamiast po miesiącu z tym samym ryzykiem)”
To nieprawda Pan Marek uczy jak być zarobionym po 1-2 dniach 🙂
Tak WG mnie 🙂

Wszystko jest kwestią profilu inwestora 😉 Co do h4 wszystko się zgadza jeśli masz odpowiednie narzędzia i wiedzę/doświadczenie to możesz to robić, przecież nikt nie zabrania ;P Przy czym h4 to h4, a daily to daily 😉

mówiąc „zarobiony” mam na myśli, że pozycja jest już zamknięta (z zyskiem), a nie że jest otwarta i jestem na plusie

na H1, H4 wyłapię krótsze ruchy niż na D1, ale będę miał mniejszego SLa, więc przy tym samym ryzyku mogę otworzyć większą pozycję i wyjdzie na to samo. I pozycja będzie otwarta krócej, bo to mniejszy interwał. Czyż nie? 🙂
A co do trudności rozeznania na H1 i H4… Jakby tak na to patrzeć, to na sytuację na D1 ma wpływ sytuacja na W1 i Monthly… i to również wypadałoby analizować, a raczej rzadko się to robi… 🙂 więc nie rozumiem, dlaczego na H1, H4 nie jest kolorowo… 🙂

i jak tam wasze shorty na jenie? mundrzy i mulionery?

Kijun może ci w czymś pomóc ?

Panie kolego, szczyt nie wybity, jesteśmy na wysokości lewego ramienia, więc nic nie jest przesądzone – może spadać, może rosnąć.

Poza tym shorty już dawno zarobione i longi tak samo.
Więc o co chodzi?

Ja myślę że o taką zawiść ludzką chodzi.
Chciałoby się z innych pośmiać.
Niestety 🙁
Ale są też i dobrzy ludzie 🙂

Moim zdaniem, Marek uczy jak nie siedzieć przed komputerem za długo i zachęca do rozwijania swoich pasji.Podkreśla na szkoleniach, że giełda jest dla nas, a nie my dla giełdy.

SL oczywiście wyleciał na 92.87.Także na jednej pozycji zysk 65 pps ,a na drugiej 101 pps.
A tak ładnie się zapowiadało.Ale tylko zapowiadało.
Ponowne kopanie się z koniem, dało i tak całkiem przyzwoity zysk.

Ładnie Marcel 🙂 Codziennie robisz aktualizacje analiz czy wyznaczasz poziomy na Daily i czekasz :)?

Aktualizuję codziennie -tzn. siedzę przed kompem łącznie, jakieś 2-3 godziny dziennie i na bieżąco co mi przyjdzie do głowy to analizuję.

Właśnie oglądam wykres z dnia dzisiejszego-czy ktoś wie co to takiego się stało o 14.55 ,że nagle cena spadła o 100 pipsów?-żadnych danych dziś nie było.Może jakiś ważniak coś „chlapnął” czy co?

to”tylko” to: http://stooq.pl/mol/?id=2076

Dziękuje.
Czyli jak zawsze coś „chlapnęli” , ale z konsekwencjami nikt się nie liczy.

Przypadków nie ma. Ktoś zarobił, a ktoś stracił.

http://macronext.pl/pl/aktualnosci/g7-wyjasnia-jestesmy-zaniepokojeni-sytuacja-na-jenie

po ogólnym komunikacie na UJ dalej popyt próbował zrobić nowy szczyt(ruchy były takie jakby za chwilę mieli się „przekuć”) i pewno komuś było tego za dużo – bo zaraz była „oficjalna interpretacja” – „inwestorzy źle zrozumieli” z ładnym skutkiem 🙂

Mała dygresja: wszedłem na podany link na stooq.
Pierwszy raz się spotkałem z czymś takim:
„Proszę wyłączyć ad blocker (kod błędu: 002)”

też tak miałem kilka razy na stooq’u i się samo uspokoiło

@Robert
Stooq zarabia na reklamach. Możesz wyłączyć adblockera klikając na niego -> „Wstrzymaj blokowanie na tej stronie”.

A co to za odpal na funcie dzisiaj?!

znowu przemowa od 11.30 i coś powiedziano nie tak…

albo właśnie tak 😉

Ktoś sprzedał by kupić mógł ktoś 😉
Na GBP roczne wsparcie jest, być może dziś jest przesilenie?

WG mnie warto patrzyć na WIG20 oraz SP 500, być może jest coś blisko 🙂

Zostaw komentarz