EUR/USD- czyli popularny „edek”

Posted by Marcel | Posted in inne | Posted on 17-10-2012 1:17 pm

70

Biorąc pod uwagę możliwości jakie dał mi Marek ,ponownie publikuję możliwość zachowania się naszego popularnego przyjaciela „Edka”. Podejrzewam, iż w parze z s&p wyznaczą nam drogę w najbliższym czasie.Ja ponownie będę starał się postawić S.

Z lewej strony wykres D,zaś z prawej strony wykres 4H,aby móc wyraźniej dostrzec interesujące nas relacje.

Komentarze 70 komentarzy

dokładnie o to przecięcie chciałem Cię Marcel właśnie podpytać
dzięki, teraz mam jasność :))))
shorcimy :)))

Milan:)!
Czekamy na potwierdzenie !!!

ok, ok, czekam, ciekawie zachowuje się ostatnio eur/pln :))))
tam już coś upolowałem 😉

Pochwal sie?! 🙂

L-ki 4,0791 także nic nadzwyczajnego na razie, ale zaczynam podejrzewać, że krótkoterminowo dno już za nami

Czasem wzkazujesz na sygnały wynikające z wyrysowanych przez rynek formacji. Od połowy września świeczki wysmarowały nam trójkąt (flagę?), którego górne ogrniczenie zostało przebite wczoraj. Teoretyczny zasięg ruchu wypada znacznie wyżej niż wskazywane 1.3115-1.3130. Co ewentualnie miałoby być potwierdzeniem, że obserwowane wybicie jest fałszywe?

Witam TeżMarku 🙂 -fajny nick!

Napiszę tak-zachowanie tradycyjnej AT nie interesuje mnie wcale i dlatego jej nie stosuję.Także czy to flaga ,trójkąt czy RGR itd… jest to dla mnie bez znaczenia i czy zasięg jest wyżej-może i tak -ja stosuję inne metody także pozwolisz nie ustosunkuję się i będę trwał przy moich wskaźnikach.A czy ono jest fałszywe czy nie -pewnie się niedługo dowiemy.Ja obstawiam na teraz S,a co jutro będzie…?

Marek jest zarezerwowany dla Szefa więc cóż było robić?
W życiu nie miałem zamiaru prostować Twoich metod. Zagaiłem, bo kilka postów wstecz widzę sygnał na srebrze tuż przed wybiciem z ogromniastego trójkąta. Sam też polowałem na S na EURUSD i – jak to ktoś wcześniej nadmienił – łapię te lecące do góry noże od wczoraj. Przy 1.3008 ustwiłem S (za 30% kapitału), a przy 1.3108 dobrałem (też za 30% kapitału) i teraz gryzę paluchy. Ten Twój ewentualny, czy już faktyczny S jest dla mnie jak balsam i na skołatane nerwy, i na te pogryzione paluchy ;-). Jutro, może w piątek albo wylecę w kosmos z tymi swoimi króciakami albo doczekam się zamknęcia pozycji bez strat. W każdym razie mamy wspólny cel i trzymam kciuki za korektę choćby tylko do 1.3050 🙂

Tez Marku!
Byc moze ,zle napisalem.Nie chcialbym porownywac to co stosuje z tradycyjna AT i odpowiadac na pytania o AT.Dla mnie nie ma to sensu.

Tez Marku!
Zagralem kilka razy w zyciu wieksza iloscia kapitalu-ale to dzialo sie w czasie, gdy oddawalem w wiekszosci „grubasowi”.Teraz maksymalnie jest to 5-10%.A teoretycznie powinno sie stosowac max. 3 %.
Dlatego bedac niepewnym swoich umiejetnosci proponuje zmniejszyc ilosc „kasy” ,ktora ryzykujesz.Mentalnie z wiekszym luzem podejdziesz do gry,co przelozy sie na wyniki.

Spoko Marcel! Dopiero wczoraj w południe trafiłem na ten blog. Do tej pory odrabiałem zadanie domowe i teraz już wiem, że Marek to Szef i to on zamieszcza czasem posty z klinami, trójkątami i innymi formacjami. Ty natomiast jesteś tu od niedawna i współpracujesz z Markiem jako – cytując właściciela bloga – Dopalacz Forex. Powodzenia!

Co to za metoda analizy? Można gdzieś o tym poczytać?

Można o tym przeczytać w książce Marka „Sukces na giełdzie” 😉

Jest to w wiekszosci kompilacja doswiadczenia oraz kilku nowych kierunkow w tym Ichimoku i Median Lines,Price Action.W ksiazce Marka jest czesc narzedzi jakimi sie posluguje.Reszta to juz moje autorskie narzedzia, okupione latami wpatrywania sie w ekran monitora i niekonczacymi sie testami.Brak w tym jest jakichkolwiek narzedzi z tradycyjnej AT.

Na pierwszym wykresie to przeciez zwykle widly Andrzeja

Dr Alan Andrews w grobie się przewraca, gdyż:
a. Andrews to nazwisko, stąd Andrews’ Pitchfork (apostrof po „s”, a nie przed)
b. nigdy nie lubił określenia „Andrews’ Pitchfork”

🙂

Hej Marcel!
Czy wybicie ze spadkowego inside bar na wykresie 4H uważasz za sygnał do wejścia?
Nie mam żadnego pojęcia o metodologii median a i zapewne różni traderzy mają różne strategie ich używania tak jak ma to miejsce np. w zniesieniach fibbo. Jeżeli nastąpi potwierdzenie sygnału, gdzie widziałbyś dobre miejsce do profitowania?

IB jesli tylko zauwaze-jak najbardziej ,ale powinno sie rowniez czekac na inne wiarygodne potwierdzenia.IB jest szybkim narzedziem,ale czy zawsze dziala?
Zasieg(profit)-staram sie kontrolowac na biezaco i z reguly gram 2-4 pierwsze dni ruchu i to mi w zupelnosci wystarczy.

Marcel, jeśli korzystasz z Andrews Pitchfork jako podstawowego składnika Twoich narzedzi (ja się póki co zaznajamiam), jaką wagę wg Twojej wiedzy może mieć ML wyznaczona w następujący sposób :interwał W1, 1- 1.4281 31.10.10 ; 2- 1.4937 1.5.11 ; 3-1.2856 2.1.11 , kwotowania go4x ? z tego wynikałoby, że mocniejszy zwrot dopiero z tych poziomów ?

tych – tzn powyżej 1,3235

Ta perspektywa jest możliwa ,jeśli narysowana wyżej w opisie mediana nie zadziała.Na razie się na nich nie koncentruję,ale kto wie…

http://www.bankfotek.pl/view/1346076

To jest miejsce w którym znajdujemy się aktualnie.
Może ktoś z Was dopatrzy się jakiejś analogii do wcześniejszych zachowań rynkowych?

Jak liczę punkty pivot od dołka z 9.10.2012 to brakuje mi punktu nr 5, a potem spadek. Z tym, że obecna korekta słaba jest (23,6%), przydałby się zjazd do 38,2% (dołek podfali 4 fali 3), czyli okolic 1,302 a potem UP. Tam też jest dolne ograniczenie AP spadkowego pociągniętego z ostatniego mikroszczytu. Wyjazd do góry falą 5-tą – realizacja jako Hagopian AP narysowanego przez Maryo. Odbicie w górę teraz lub z okolic 1,302 wspiera Gartley na M5/M15. Koncepcję ruchu spadkowego dzisiaj wspiera utrzymywanie się od otwarcia kursu poniżej punktu daily pivot, cel to oczywiście pivot S2, też w okolicy 1,302.

Pierwszy TP osiagniety 100 pps na plus-zamknieta 1/3 pozycji , reszta na przesunietym SL-u +25 pps od BE.

Czy Pitchfork sprawdza się do gry na akcjach czy raczej tylko na Fx? (sorry jeśli pytanie jest idiotyczne)

Byłem trochę zagubiony jak zarządzać tą pozycją tym bardziej po komentarzu o analogi:
http://www.bankfotek.pl/view/1346076
Sądziłem, że może chodzi o ten oscylator 😉

Wziąłem pozycję po 1.31096, trochę spóźnione (7 pipsów) wejście po wybiciu z inside bar na 4H. SL ponad IB 1.31361.

Odszedłem od komputera i nie chciałem stracić zysku, więc ustawiłem blisko SL. Wybiło mnie z 53 pipsami zysku. Początkowe ryzyko to 27 pipsów, więc Reward/Risk ratio 2:1 w tej transakcji… choć zwykle się to liczy przed transakcją od miejsca gdzie znajduję się TP, ale nie miałem pojęcia czego oczekiwać grając pod set up z median na których się nie znam 😉

Marcel, na prawdę ryzykujesz 5-10% konta w transakcji?! Nie obawiasz się, że podczas wieloletniej spekulacji może Ci się zdarzyć dłuższa seria strat i wyczyścisz konto? Rzucając wystarczającą ilość monetą, można mieć pewność, że w końcu się trafi 10 reszek pod rząd…

Gratulacje udanej transakcji. Oby doszło do każdego TP 🙂

Analogia dotyczyła ostatniej świeczki na wykresie przy ograniczeniu mediany.Cofnij się ok. 54 świeczki do tyłu i porównaj. Jak również zaobserwuj zachowanie STS na tych świeczkach i już jest odpowiedź.Zachowania ludzkie zawsze są takie same-nawet jak handel w większości odbywa się automatycznie.
Gratulacje za 53 pps-y.
5-10 % z transakcji zdarza bardzo rzadko-to muszą być pewniaki.Raz w życiu wyleciała mi taka 10 %-towa pozycja na SL-u.Ale to chciwości mnie zgubiła,bo pozycja była już kilkadziesiąt pps na plus ,a skończyła na minus. Z reguły jest to ok 1-2 %.
Dziękuję za gratulacje ,następnych TP jeszcze brak- zobaczymy jak rozwinie się sytuacja.
Co do strat -rzadko się zdarzają,ale się zdarzają.

Sprawdza się na pewno na FX. Co do akcji- to nie gram , ale podejrzewam , że tak – jest to bardzo uniwersalne narzędzie , tylko należy dobrze wyznaczyć.

Co oznacza BE?

Break Even.
Tu oznacza cenę zawarcia transakcji.
Jeżeli cena dojdzie do jego Stop Loss, to resztę pozycji zamknie z 25 pipsami zysku.

Witam mam takie pytanie z innej beczki. Mianowicie zawarłem transakcje na aluminium na 0.1lota (mamy ciekawe miejsce) i naliczyli mi 9.05 SWAPU! za jedną noc! Czyli jeśli dobrze rozumiem to przy zamknięciu transakcji za jeden dzień płacę prawie 150 zł?! :O

150 zł ? Swap jest procentem za pożyczenie waluty,naliczany raz dziennie, tzw. procent od obrotu jaki wykonasz.Zdarzają się sytuacje gdzie swap będzie na plus dla Ciebie ,jeśli podczas transakcji zakupisz walutę ,która generuje wyższe odsetki niż tą ,którą pożyczasz np: nasza waluta i dolar amerykański-nasza waluta ma wyższe odsetki niż dolar ,więc punkty swap powinny być dodatnie.Lecz w praktyce jest odwrotnie ,bowiem poziomy stóp procentowych są np: podobne, a do tego dochodzi marża brokera i wychodzi na minus.Trochę to skomplikowane,ale nie wiem jak prościej wytłumaczyć.

Marcel, jak zapatrujesz się na to, że SP 500ponownie testuje 1424 (po teście górnej linii), a ED „stanął” ? do wsparcia w okolicy 1.2990 jest jeszcze trochę, czy nie oznacza to, że schemat wzrostowy z D1 póki co jest niezagrożony ? ja zamknąłem już wszystkie S

Ja napiszę tak-mam S na S&P od 1452 i na tą chwilę nie zamykam.Moje narzędzia nie generują żadnych znaków zapytania.SL przesunięty.Także już dobrze na plus.

dzięki 🙂 zobaczymy co w przyszły tydzień się okaże

nie lubię gonić karawany 🙂 ale gdyby się wybierali w dłuższą podróż ..

http://www.bankfotek.pl/view/1348626

Jesteśmy w tym miejscu.Spróbujemy prowadzić pozycję dalej.

Czy to oznacza ze reszta pozycji zostala zamknieta a profitem okolo 50 pipsow?

Pozycja jest dalej w grze i liczę na dalsze spadki.

Sadzilem ze ten wpis oznaczal iz SL powedrowal powyzej ostatniego szczytu z wykresu 😉

Patrząc na wykres zdaje się że mamy na 2012-10-22 21:41
końcówkę korekty spadkowej impulsu fali A.
Co sądzisz Marcel, czy ta opinia jest zasadna? Czy Twoim zdaniem impuls C przed nami?
Pozdrawiam

Woco 🙂 !
Nie zajmuję się Eliottem, stosowałem i na szczęście już nie stosuję-więc się nie wypowiem.Ja wiem co widzę u siebie-czekam na dalsze spadki.Jeśli nie to SL-e ustawione.Także tylko do przodu.
Również pozdrawiam.

Piękna sprawa te mediany:))). Pozostaje tylko pogratulować zysków !!!!!

Dziekuje. 🙂
Mediany -masz racje.Bardzo pozyteczne narzedzie.Najlepiej sie sprawdza, gdy jest stosowane prosto,bez szukania dziury w calym.Polecam. 🙂

Dzięki serdeczne za wiadomość.
Faktycznie Eliott pokrętna bestia.
Dobrze, że inne bestie (metody) nie są tak chimeryczne 🙂

Hm… Marcel, gdy tak porownuje wykresy z Twojego brokera i mojego, odczuwam powatpiewanie odnosnie AT…
Podczas analizy wykresu stosuje Price Action. Ma dla mnie znaczenie kazda swieca. Biore pod uwage trend w kazdym korpusie swiecy jak i dlugosc cienia. Jezeli pojawia sie jakis set up w oparciu o srednia 20EMA, lub klasyczna analize liniowa (linia trendu, kanal, konsolidacja, …), zawieram pozycje zleceniem Stop, powyzej/ponizej swiecy dajacej sygnal zawarcie transakcji, jedynie gdy ma ona wyrazny trend w kierunku mojego zlecenia. Widze jednak, ze analizujac w ten sposob nie zawarlbym tych samych transakcji na obu wykresach, gdyz nasi brokerzy uzywaja innego czasu, wiec i swiece zamykaja sie inaczej…
Ktos tez ostatnio tutaj pisal w komentarzach, ze u roznych brokerow maksima w ciagu dnia sa rozne…

Co o tym sadzisz Marcel? Czy warto sie tym przejmowac?

Ja posiadam konta u dwóch brokerów.Różnią się one jedną godzina w ciągu doby Czyli u jednego jest 24 tak jak u nas ,a drugiego 24 jest godzinę później.Co prawda zwracam na to uwagę i czasem o 24 sygnały są sprzeczne z tym co używam – to wiem,że jeśli się zgadzają tzn. należy brać je pod uwagę w ustalaniu momentu wejścia.
Maksima nie mają dla mnie żadnego znaczenia i dlatego się nie przejmuję. 🙂

Zauwazylem,iz uaktywnilo sie zlecenie zamkniecia na 1402.5 na S&P. Zamkniete 1/2 pozycji czyli jakies 495 pps zysku.
Jesli ktos posiada pozycje proponuje sprofitowac czesc.A dla reszty przesunac SL.

Uaktywniło się również zlecenie zamknięcia kolejnej 1/3 pozycji na eur/usd po 1.2926 . Zysk 202 pps. SL dla ostatniej części 1/3 przesunięty na 1.2979.

Marcel,na ED wg Twoich narzędzi „na tyle”, czy np jeszcze w stronę dołka z 10.10.12 ?

Dołek z 11.10.12 – dobrze by się stało,ale nie ma wiary na dziś, iż tam dotrze.Na teraz biorę pod uwagę min. 1.2875-90.Ale to jest Forex i wszystko może się zmienić w minutę. 🙂

dziekuję 🙂 .. pozdrawiam 🙂

SL na eur/usd zadziałał na 1.2979.Ostatnia 1/3 pozycji zamknięta -149 pps na plus. Średnia dla całej pozycji 150 pps.

Marcel gratuluje zagrania.
Wyznaczane przez Ciebie TP były na podstawie zasięgów FIBO?

Dziękuję.Jest to dosyć złożone-bardziej na podstawie doświadczenia i zachowania S&P z którym ruchy „edka” są powiązane.A fibo nie stosuję.

W jaki sposób zamykają Państwo 1/2 bądź mniej pozycji.
Ja mam konto w AM i nigdzie takiej opcji na platformie MT4 nie widzę…

Wpisz z klawiatury np: 0.34 lota i już po sprawie.

Kolejne zlecenie dotyczące 1/4 pozycji na s&p zamknięte po 1402. Pozostało do zamknięcia 1/4. SL-1412.TP na 1398-ale na teraz nie sądzę ,że cena dotrze w to miejsce ,więc chyba zamknę z palca do końca dzisiejszego dnia.

Jak napisałem tak zrobiłem -zamknąłem wczoraj późnym wieczorem po 1405.2. Średnia z całej pozycji + 489 pps.

Marcel, jak zapatrywałbyś się na nowy S z obecnych lub nieco wyższych poziomów ( np 1.3030 ) pod kontynuację spadków, czy na S&P już nowego dołka w perspektywie 2 – 5 dni nie będzie i na ED trzeba poczekać na utworzenie się nowego układu ?

Mam zamknięte wszystkie pozycje na edku i s&p i na razie nie biorę pod uwagę S. Jeśli potwierdzą się sygnały to raczej L byłoby wskazane,ale to się jeszcze okaże.Na razie mam L na aud/usd-ta para walut bardzo często wyprzedza eur/usd w zachowaniach.
A dlaczego akurat S z 1.3030 ?

dziękuję za przypomnienie o AUD USD – wielokrotnie „zgubiłem się” w ruchach tego instrumentu i choć obyło się bez strat to dałem sobie na nim „spokój”, a nawet z racji ewentualnych sygnałów trzeba „przypilnować”. 1.3030 ? SP 500 podchodzi pod opór 1416.3, ale nie mam przekonania że go gładko sforsuje, na ED H4 świeczka z 19.10.12 20.00,poza tym można by wskazać na zbliżonych poziomach kilka miejsc, gdzie kurs(od września) zawracał i w związku z tym, jeśli SP500 nie zakończył spadków ( np ruszyłby jeszcze na pogłębienie ostatnich dołków ) mogłoby się okazać że na ED mamy potencjalnie nieudany test od dołu strefy w której może zawracać

natomiast w szerszym oglądzie, to jak dla mnie SP 500 raczej pojedzie w 4 kwartale na nowe szczyty – być może nawet powyżej 1500(rok wyborczy, jaskółki poprawy na rynku nieruchomości w US) i w związku z tym należy zachować szczególną ostrożność z krótkimi na ED żeby nie wozić pozycji nieznośnie długo :))

A odnośnie tego posta 🙂 Nasdaq100 broni (na razie ) odpowiednika wsparcia na SP 500 w rejonie 1365- 1375, SP 500 odbija od pierwszych wsparć po przekroczeniu linii po dołkach z 4.6.12 i 25.7.12 (przekroczenie nie wiąże się z wyraźnym przyspieszeniem spadków) ED zszedł poniżej 1.29, ale utrzymuje się powyżej dołka z 15.10.12, czy Twoje narzędzia nie wskazują na możliwość powrotu do wzrostów ?

Tomku! 🙂

Napisałem wcześniej,iż czekam na potwierdzenie sygnału na L. Jeszcze się nie ujawnił -” szelma „. Także czekam.To nie jest tak,że zawsze są sygnały i zawsze na samym początku ruchu.Należy odróżnić ilość i jakość tychże. Poza tym zawsze jest czas ,aby zarobić .Nie teraz to np. za 2 tygodnie.

Marcel 🙂 dziękuję :).”To nie jest tak,że zawsze są sygnały i zawsze na samym początku ruchu” o tak .. niestety 🙁 .. Zapytałem, bo bo po ostatnim spadku pomyślałem, że tamten układ mógł zostać anulowany – w zasadzie pytałem czy coś nowego nie zostało zarejestrowane przez Twoje narzędzia. A tu okazuje się, że się przyczaił .. 🙂 więc pozostaje czekać .. 🙂 Pozdrawiam 🙂

Tomku zobacz!

Mediana na której coś się dzieje: S&P
http://www.bankfotek.pl/view/1350695
Ale co i do kiedy -oto jest pytanie?
Odbicia wczoraj i dziś-jest to co prawda pierwszy sygnał wzrostów,ale poczekam,aż uzyskam pełne potwierdzenie na reszcie narzędzi.Jeśli pozostanie do końca dnia taki pin na D -to również coś znaczy.
Na razie bez pozycji na edku i s&p.

Hej Marcel!:-)
Widzę, że nie tylko Forex zaprząta Twoje myśli. Skoro przyglądasz się SP500, to po weekendzie rzuć proszę okiem (może i Marek się włączy) na wykres Nasdaq100. Od kilku sesji byki bronią linii kilkunastomiesięcznego trendu wzrostowego. Może tutaj również uda się wykreślić obiecujące mediany, a inne sygnały ułożą się w komunikat: 3, 2, 1, STARTUJEMY 😉

Marcel, bardzo dziękuję 🙂

Zostaw komentarz