EUR/USD -czy para ta szykuje się do skoku?

Posted by Marcel | Posted in FOREX | Posted on 07-10-2012 1:31 pm

13

Biorąc pod uwagę dane rynkowe z USA  i  brak  jakiejś większej reakcji na dane dotyczące bezrobocia możemy przypuszczać, iż korekta tuż przed nami. Dane opublikowane przez Marka ,dotyczące koncentracji pozycji na  S&P 500 również stanowią istotne źródło informacji dotyczące nastrojów, a wiadomo, że tzw  „Grubas” prawie zawsze ma rację – pytanie :  kiedy to nastąpi ?  Skrzyżowanie ograniczeń median na eur/usd również przed nami-także ten tydzień powinien pokazać nam kierunek. Ja nastawiam się na S od 1.31.. , a jak będzie zobaczymy.

Komentarze 13 komentarzy

Rozumiem, że to ma być skok z klifu, czyli spadek?
Problem z S jest taki, że:
1. Branie shortów na wznoszącej się ML jest jak łapanie lecącego w górę noża – nasz własny SL idzie przeciwko nam, gdyż pitchfork wraz z upływem czasu się wznosi. Przydałby się narysowany jakiś spadkowy pitchfork i zbadanie jak cena będzie się do niego odnosić (odbicie z zamknięciem z dala od linii czy też przebicie).

2. Na razie jest zachowana sekwencja HH, HL, a to oznacza trend wzrostowy i brak dowodów na zmianę tego. Linia trendu wzrostowego po dołkach też trzyma, a nawet nie została dobrze przetestowana podczas korekty. A linia trendu spadkowego w korekcie została przebita w górę.

3. W związku z punktem 2 nastawiam się bardziej na Hagopiana, czyli ruch w górę minimum do ostatniego szczytu.

4. Przecięcie 2 pitchforków skierowanych w tą samą stronę (w tym przypadku oba wzrostowe) nie jest tak mocne jak przecięcie skierowanych przeciwnie (skrzyżowanie linii przeciwstawnych sił). Takie przecięcie by nastąpiło, gdyby narysować AP spadkowego z 3 dużych pivotów widocznych na obrazku – na moje oko to gdzieś za 4-5 dni (nie mam teraz odpalonego MT4, więc liczę świeczki na oko).

Pozostaje czekać na ruch ceny…

Bardzo się cieszę, że wypowiedź jest pełna i uzasadniona.Właśnie o to chodzi, aby dyskutować i mieć swoje zdanie.
Ja pozwolę sobie na odpowiedź:
Można narysować medianę spadkową (1.18.06.12; 2.24.07.12; 3.17.09.12). Tylko po co?- jakoś nie widzę szansy na spadek do 1.24.
HH i HL jest zachowany,a i owszem-ale ja nie gram na tygodnie lecz maksymalnie do 3-4 dni także niema to dla mnie znaczenia.
Ruch do ostatniego szczytu może nastąpić i sam jestem ciekaw czy nastąpi.W/g mnie nie.Dlatego nastawiam się w zależności od sytuacji na S. Są już pewne oznaki osłabienia wzrostów.Ja wskazałem gdzie coś może się zdarzyć,a czy się zdarzy…?

Powitanie dla wypoczętego 🙂 (ostatnio pisałeś ,ze urlop tuż :>)
A przechodząc do nieurlopowych zagadnień 🙂 – przed nami sezon wyników spółek – Alcoa już we wtorek. Czy skłaniasz się ku temu, że w np trakcie publikacji „coś pęknie” i jeszcze przed wyborami w USA SP500 ruszy w dół? Ja raczej obstawiałbym szczyt powyżej 1475 i odjazd dopiero po wyborach – a do tego czasu na ED mogą być jeszcze jakieś harce np nowy szczyt który dałoby się opisać jako korektę nieregularną. Jak taki scenariusz wygląda w kontekście Twoich doświadczeń i metod ?

Również witam :)!
Przyznam się ,że publikacje interesują mnie tyle o ile.Wolę obserwować wskaźniki i autorskie narzędzia, te mówią mi ,że coś może się wydarzyć,a czy się wydarzy to już inna historia.Ja na to liczę i oczywiście obserwuję bieżące ruchy ceny.Teraz oczekuję na potwierdzenie sygnałów na moich narzędziach.A harce mogą wystąpić jak najbardziej-tylko jak długo będą trwały ?

A co powiecie na układ świeczek Tygodniowych oraz STS (Sygnał S w strefie wykupienia). Historycznie dawało to większe lub mniejsze spadki. Podobnie sprawa przedstawia się z SP500.

Jeśli będzie taka możliwość to musimy przygotować miejsce na wejście.Lepiej wyżej niż niżej 🙂

Marcel,jeśli można, co pokazują Twoje narzędzia ? W dalszym ciągu nie mam przekonania, że to „już się zaczęło” i S inicjowałbym raczej nie niżej jak 1.3130. SP 500 nie złamał wsparcia 1445 i jak dla mnie to droga w górę nie jest zamknięta ze wszystkimi konsekwencjami dla ED

Tomku!
Ja również liczyłem na to samo co Ty czyli gdzieś koło 1.31..
Dziś rano wiedziałem już ,że nic z tego nie będzie, więc ustawiłem oczekująca pozycję na 1.2995 i poszedłem do sklepu po śniadanko,ale nawet do tego rejonu „edek” nie dotarł i tak to zostałem bez pozycji,ale z pysznym śniadankiem.

Jako , że skok się odbył.Ten kto się załapał powinien pomyśleć o realizacji części zysku lub nawet całości.
Jakiś czas temu narysowałem medianę, która dziwnym trafem jest respektowana przez cenę i profit na niej wypada na 1.2800-1.2830.
SL-e jak najbardziej wskazane do przesunięcia.

zdaje się, że przy powrocie do dolnego ograniczenia (mniejszej) mediany warto przyshorcic
Marcel czy Ty również jesteś tego zdania?

Milan :)!
Z tym shorceniem to na teraz wstrzymałbym się chwilę.Jeśli dziś „edek” zakończy dzień powyżej 1.2900-1.2920 to jutro może być odwrotnie.

Marcel, ja jednak zaryzykuję 🙂
1,2975 – u mnie wychodzi skrzyżowanie median

Milan!
Powodzenia,ale ja nie podejmę ryzyka na S.Jakoś mi nie pasuje.

Zostaw komentarz